Abone Ol

Akit'in hedefi: Nevşin Mengü, Serra Yılmaz ve Meryem Uzerli

Yeni Akit gazetesi, oyuncular Serra Yılmaz ve Meryem Uzerli’nin yanı sıra gazeteci Nevşin Mengü’yü hedef aldı.

Akit'in hedefi: Nevşin Mengü, Serra Yılmaz ve Meryem Uzerli

Nevşin Mengü, yeni kitabının kapağına tesettürlü bir fotoğrafını taşımıştı. Serra Yılmaz, İtalyan yapımı bir filmde rol almak için tesettüre girmişti. Meryem Uzerli ise, adına üretilen kozmetik ürünleri tanıttığı Suudi Arabistan gezisi öncesinde başörtülü fotoğraflarını paylaşmıştı.

Toplumun farklı kesimlerini hedef gösteren “haber”lere imza atan Akit gazetesinin Harun Sekmen isimli muhabiriyse üç ismin tesettürlü fotoğrafını yayımlayıp “Para için örtündüler” başlığına yer verdi.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

“Geçmişte, başörtülü kadınlara yönelik 'öcü' benzetmesinde bulunan Serra Yılmaz, İtalyan yapımı bir filmde rol almak için tesettüre girdi. Milli ve manevi değerlerimize yönelik tahkir edici tutumuyla bilinen gazeteci Nevşin Mengü de, yeni kitabının kapağına tesettürlü bir fotoğrafını taşıdı.

Çevirdiği filmlerde rol aldığı gayri ahlaki sahnelerle bilinen Meryem Uzerli ise, adına üretilen kozmetik ürünleri tanıttığı Suudi Arabistan gezisi öncesinde başörtülü fotoğraflarını paylaştı.

Başörtüsü düşmanlığını bir yaşam biçimi haline getiren eski Türkiye artıklan, üç kuruş para için İslam'ın en önemli farzlarından biri olan tesettür emrini, reklam ve sömürü aracı olarak kullanıyor."

Akit'in hedefi: Nevşin Mengü, Serra Yılmaz ve Meryem Uzerli - Resim: 1