MedyaFaresi MedyaFaresi

Akit yazarından havalimanı işçilerine: İtler

Yeni Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz, asgari taleplerinin karşılanması için eylem yapan ve gözaltına alınan 3. havalimanı işçileri hakkında skandal bir yazıya imza attı.

Eklenme: 18 Eylül 2018 13:13 - Güncelleme: 18 Eylül 2018 13:21

İşçi düşmanlığı yaptığı yazısında Yılmaz, “bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın!” dedi.

Mehtap Yılmaz’ın dün (17 Eylül) “3. Havalimanındaki tahtakuruları nereli?” başlığıyla yayımlanan yazısının bir kısmı şöyle:

Senelerdir süren 3. Havalimanı inşaatı çalışanları, tam da açılışa beş kala bitlendiyse… Tahtakuruları yiyip bitirdiyse… Burada bir çapanoğlu değil, pek çok çapanoğlu aramak lazım!

Hele bir de HDP-PKK işin içine girdiyse… CHP’nin “her evden bir oy HDP’ye” diyerek meclise taşıdığı HDP… İşte orada duracaksın arkadaş!

Bu işte bir tezeklik arayacaksın! Şayet bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın!

Madem kaşınıyorlar!

Madem “kaşı beniii, kaşı beniii” diye debeleniyorlar!

Madem bitlendik diye kuduruyorlar!

Birilerinin bu itlerin kafasındaki bitleri ayıklayıp içeri tıkması lazım!

Yok, benim yetkim bu itlerin bitleriyle sözcüklerle mücadele etmek! Yetkim olsa bu itlerin bitlerini tek tek ayıklar, ezerim…

Bu itleri kaşındıran tahtakurularını zevkle ezerim ama yetkim yok…

Devlet ne güne duruyor?

Hadi bakalım!

İnşaat işçilerinden “İçlerindeki şeytanı çıkartacaksın” diyen Akit yazarına: Rögar kapaklarını da kapatacağız!

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası, 3. havalimanında kötü çalışma şartları ve haklarını alamadıkları gerekçesiyle eylem başlatan ve ardından yüzlercesi gözaltına alınan işçilerle ilgili olarak “Bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın” diyen Yeni Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz’a tepki gösterdi.

Sendikanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Memleketin her karışında emeği olan bizlerin elinden her iş gelir. Gün gelecek rögar kapaklarını da kapatacağız" dendi. 

Yılmaz, asgari taleplerinin karşılanması için eylem yapan ve gözaltına alınan 3. havalimanı işçileri hakkında dün (17 Eylül) "3. Havalimanındaki tahtakuruları nereli?” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Yeni Akit yazarının ayrımcı ve işçi düşmanı yazısı sosyal medyada büyük tepki çekmişti.