Abone Ol

Yobaz Akit Yine Rezil Oldu: Dolar Düştü Diye Manşet Attılar

Merkez Bankası kararı öncesi 10 TL'yi geçen dolar kuru TCMB'nın karası sonrası hızla 11 TL'yi geçti. AK Parti iktidarına yakın olan Yeni Akit gazetesi ise milletle dalga geçen bir habere imza attı.

Yobaz Akit Yine Rezil Oldu: Dolar Düştü Diye Manşet Attılar

Dolar kuru, dün öğlen saatlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini yüzde 15 olarak açıklamasının ardından günlük yüzde 4'ün üzerinde artışla 11,30 TL’yi geçti. Dolar kuru, yeni güne psikolojik seviye haline gelen 11 TL üstünde başladı. Piyasaların tam açılmasıyla dolar kuru yönünü bir miktar aşağıya çevirdi. Dolar kuru saat 11.50 itibariyle 11,00 TL seviyesinde işlem görüyor.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi ise insanın aklıyla dalga geçen bir haber paylaştı. Akit gazetesi, haberinde dolar kurunun bugün 11,00-11,10 TL seviyelerinde hareket etmesini “Dolarda düşüş” olarak gördü. Yeni Akit’in haber başlığına sosyal medya platformu Twitter’da yüzlerce kişi tepki gösterdi.

Kullanıcıların bazı tepkileri şöyle oldu:

“Bu başlığı atarken yüzünüz kızarmıyor mu?”

“Düşüş mü siz nerede yaşıyorsunuz acaba!!! Rabbimin adaleti uzun sürmez görüpte görmezden gelenlere olanı yokmuş gibi yapanlara Allah büyük ah almak kadar köyü bişey yok insanların aklıyla oynayan nadir gazetesiniz!”

“Bu yaptıkları hep suç. Borsası, dalgalı kuru olan bir ülkede böyle haber yapmak, iktidarın yanında olmak bir yana sahtekarlığa, yatırımcıları yanlış yönlendirmeye teşebbüs olduğundan suçtur. Güvendikleri iktidar gittiğinde, telefonlarını titreşime alacaklar”

“Utanmadınız mı hiç şu başlığı atarken çok merak ediyorum ama utanmak için insanın biraz ar sahibi olması lazım.”

“Aaa ne zaman yükseldi! Çıkarken duymadınız demek.”