Abone Ol

AK Partiye yakın ilahiyatçı Sait Çamlıca İsmailağa cemaatini ayağa kaldırdı

İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunlarından Halik Ustaosmanoğlu, Sait Çamlıca’nın AKP Üsküdar Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği panelde konuşma yapmasına sinirlendi.

AK Partiye yakın ilahiyatçı Sait Çamlıca İsmailağa cemaatini ayağa kaldırdı

İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunlarından Halik Ustaosmanoğlu, cemaat ve tarikatlara karşı görüşleri ile bilinen AKP’ye yakın ilahiyatçılardan Sait Çamlıca’ya çok sert tepki gösterdi.

Sait Çamlıca’nın AKP Üsküdar Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği panelde konuşma yapmasına sinirlenen Ustaosmanoğlu, “Hiç bir birikimi olmayan ve M. İslamoğlu, İlhami Güler gibi Peygamber düşmanı taifenin artığı bu adama itibar etmeyin, yeter vallahi yeter. Nerede bir sapık var baş tacı ettiniz, yazıklar olsun yazıklar olsun” ifadelerini kullandı. (Odatv’den çalınmıştır)

Halik Ustaosmanoğlu’nun bu ifadelerine ise takipçileri de destek verdi. Ustaosmanoğlu’nun bir takipçisinin, “Allah'ın peygamberine hakaret edenlere haramı helal edenlere oy istendiğinde de Allah'ın dinine zulm ediliyordu”demesi dikkat çekti.

Sait Çamlıca ise bu tepkiyi gösteren Halik Ustaosmanoğlu’na, “’Soyadı Tüccarı’ bir çaylak! Önünüzdeki dönemde post kavgasını başka soyadı taşıyan ‘ünlü’ veya ‘şerocağı’ birileri gelene kadar, ‘Soyadı Tüccarlığı’na devam eder... Sonrası yok bu kafalar için...” yanıtını verdi.

İşte o Ustaosmanoğlu’nun ve Çamlıca'nın o paylaşımı:

AK Partiye yakın ilahiyatçı Sait Çamlıca İsmailağa cemaatini ayağa kaldırdı - Resim: 1

AK Partiye yakın ilahiyatçı Sait Çamlıca İsmailağa cemaatini ayağa kaldırdı - Resim: 2

AK Partiye yakın ilahiyatçı Sait Çamlıca İsmailağa cemaatini ayağa kaldırdı - Resim: 3