Abone Ol

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan Soylu açıklaması

Süleyman Soylu'nın CHP'li il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması yönelik ifadeleri konusunda AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Sayın Bakan gerekli açıklamaları yapar" sözleriyle yorumladı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan Soylu açıklaması

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası Mahir Ünal açıklama yaptı.

Ünal'ın açıklamasından satır başları; (Süleyman Soylu'nun şehit cenazeleri açıkalaması) Seçim öncesinde Türkiye doğal olarak siyasetin getirdiği rekabetin sonucu olarka siyasi gerilimler yaşanabilir. Seçimden sonra bir olay oldu, Ağrı'da bir bakkal AK Parti'ye oy verdiği için bölücü terör örgütü tarafından direğe asılarak vahşice infaz edildi.

Biz Sakarya'da bir köpek katledildiğinde tepki verdik. Ağrı'daki vahşi katliama HDP'den ya da CHP'den tek bir tepki geldi mi? Yıllardan beri bölgede demokratik siyasetin işlerliğine fırsat vermeyen ve bunun siyasi uzantısı HDP'nin neler yaptığını biliyoruz. Bunun yanına CHP'nin de eklemlenmesini kabul edemiyoruz.

Sayın Bakan gerekli açıklamaları yapar.

18 Ağustos Cumartesi günü kongremizin gerçekleştirilmesi kararı alındı