MedyaFaresi MedyaFaresi

Ahmet Takan: Erdoğan Kasım ayında baskın seçim yapacak

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Saraydan bazı medya organlarına "CHP'yi yalnızlaştırın ve sürekli kötüleyin, HDP'ye doğru itin" talimatı gittiğini öne sürmüştü. Bu kez erken seçim için tarih verdi ve toplanan bağış paralarının seçim için kullanılacağını iddia etti.

Eklenme: 30 Nisan 2020 19:39 - Güncelleme: 30 Nisan 2020 20:39

İşte Ahmet Takan'ın o yazısı:

Erken seçim senaryoları üzerinde hararetli tartışmalar var saray cenahında. Baskın seçim konuşuluyor. “Kasım 2020” deniyor. Ha!.. Bu manipülatif bir bilgi olabilir mi?.. Tabii ki olabilir! Saray bu fikre tümüyle mi sıcak bakıyor? “Her zamanki gibi ayrışma var. Aile ve Berat Albayrak sıcak bakıyor malum diğer güçlü kanat şu anda renk vermiyor“ deniyor.

Kendi kendimize düşünüp bazı soruları gündeme getirelim;

–Şu anda Türkiye’de toplanamayan 30 milyar dolarında vergi borcu var.

–Ekonomi bitkisel hayatta. Yatırımlar durdu.

–Bu gidişle 2021’de işsizlik oranı yüzde 20’leri bulacak.

–Libya’daki kriz giderek çetrefilleşiyor.

–Suriye’de, Ege’de, Akdeniz’de halimiz parlak değil. Yarın ne olur? Kestirilemiyor.

Sadece bu göstergelere bakarak 2021 de durumu düzeltebilirler mi? 2022 daha mı parlak mı olur?.. 2023’ü bekleyebilirler mi?..

Siz, Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsanız ne yaparsınız?.. Zararın en az olduğu noktada harekete geçmez misiniz?.. Yoksa daha da batmayı bekleyip öyle mi seçime gidersiniz?… Hazır, COVID-19 kozu da elinizde!..

Siz, ekonomiyi batıran, devletin kefen parasını bile tüketen bakan olsanız ne yaparsınız?.. “Aman babacığım ortalık bu kadar güllük gülistanlık iken. Patlatalım baskın seçimi” diye kayınbabanıza ara gazı vermez misiniz?..

Ha bir de Ali Babacan ve partisi var!.. Niye toparlanması, teşkilatlanması ve hatta seçimlere girme şansını elde etmesi için müsamaha göstereceksiniz?. Hastayı yatağında yakalamışsınız bir kere!..

Ee, sorun olabilecek milletvekilleri de zaten bu haziran ayında özlük haklarının tümünü almaya hak kazanıyor…

Dedim ya; telefonla ancak bu kadar oluyor!..

Kasım 2020 baskın seçim tarihi kesin mi?.. Sarayda en son sözü kim söyler, yeniden mi anlatayım!.. Bu konuda bir de saray değirmenine sürekli su taşıyan sözde muhaliflerin görüşüne baş vurmak lazım!..

Haklı olarak soracaksınız, “Baskın seçimi hangi para ile yapacak?”

Cevap; “Biz bize yeteriz Türkiyem”!..

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı forsunu kullanarak, büyüklerimize gönderdiği ve büyük reklamını yaptığı maske ve kolonya…

İsveç’ten özel uçakla şu getirilmiş!..

Yurt dışı operasyonlarla bilmem kaç bin Türk vatandaşı ülkesine getirilmiş.

Yalanlarla doğrular birbirine karıştırılmış ayırt edilemiyor!..

Ahmet Takan / Korkusuz