Abone Ol

Ahmet Kekeç'ten Taşgetiren'e: Hak ettiği neyse, bundan sonra onu alacaktır

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç ile Ahmet Taşgetiren arasındaki Zafer Çağlayan kavgası büyüyor. Ahmet Kekeç bugünkü köşesinden Ahmet Taşgetiren'in Erdoğan'ın siyasetini problem olarak gördüğünü yazdı.

Star yazarlarının kol saati kavgasında son durum

Star gazetesi yazarları Ahmet Taşgetiren ile Ahmet Kekeç, arasındaki Zafer Çağlayan tartışmasında doz arttı. ABD'nin eski bakan Zafer Çağlayan hakkında verdiği tutuklama kararını köşesine taşıyan Ahmet Taşgetiren, "Ama 'kol saati' ile sembolize olan yolsuzluk dosyalarını, bu 'milli mesele' ile içimize sindirmemizin istenmesi içimize sinmiyor. 'Çağlayan'ın yükü'nü taşımanın ve tüm siyasi harekete taşıtmanın nasıl bir gerekçesi olabilir ki?" diye yazmış ve eleştiri oklarını üzerine çekmişti.

Taşgetiren'e en sert eleştiri aynı gazetenin yazarı Ahmet Kekeç'ten gelmişti. İkili geçen haftadan bu yana kendi köşelerinden birbirilerini hedef alan yazılar yazmayı sürdüyor.

Ancak bugün Ahmet Kekeç'in yazdığı yazı ile işin rengi değişti. Taşgetiren'e "Hak ettiği neyse, bundan sonra onu alacaktır" diye seslenen Kekeç, mesai arkadaşını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı olmakla suçladı.

ERDOĞAN'LA MESELESİNİ HALLEDEMEMİŞ...

Kekeç'in bu çıkışının üstü kapalı bir tehdit olduğu, Ahmet Taşgetiren'in yazılarına son verilebileceği de medya kulislerinde konuşuluyor.

İşte "Başlıktaki 'Bay Taşgetiren' ifadesinin mesulü, Ahmet Taşgetiren’in kendisidir" diyen Ahmet Kekeç şöyle devam etti:

"Hak ettiği neyse, bundan sonra onu alacaktır. Bay Taşgetiren’in 'soda iç' tavsiyesinin öncelikle kendisi için geçerli olduğunu düşünüyorum. Kaç yıldır yazılarını okuyorum; Erdoğan’la meselesini halledememiş ve onun tarz-ı siyasetini problem olarak gören (hatta en büyük problem olarak onu gören) bir hazımsız kişilik görüyorum. Hakikaten soda içmelidir."

"BEN DE GALİBA SON DERECE NET YAZIYORUM"

Ahmet Kekeç, "Ben de galiba son derece net yazıyorum..." diyerek Taşgetiren'e şöyle yanıt verdi:

"Hangi Bakan’ın malı götürdüğünü (ne oranda götürdüğünü) bilmiyorum... ('Malı götürmek' ifadesi Derviş meşrep Bay Taşgetiren’e aittir.) Bunu Bay Taşgetiren biliyor olmalı ki, o dört Bakan’ı yargılamış, mahkûm etmiş ve 'Malı götürdüler, şimdi hesap versinler' diyor.

Bakanlar hakkındaki iddiaları muhtemelen, FETÖ’nün hazırladığı dosyalardan okumuştur. Çünkü kendisi dosya okumayı çok severmiş...

FETÖ dosyaları dışında bir kaynağı, edindiği başka bilgiler ya da ulaşmış olduğu 'belgeler' varsa, bilmek isteriz.

Bilelim ki, biz de içimize sindiremeyelim."

"BENCE DEVAM ETSİN ALINGANLIKLARA"

"Bay Taşgetiren’in 'kafa karıştırdığını' yazmıştım. Çok alınmış" diyen Ahmet Kekeç şunları yazdı:

"Savunma stratejisini 'yalan' ve 'tezvirat' üzerine kurmuş FETÖ sanıklarının ifadelerine 'üzerinde durulması kaçınılmaz iddialar bunlar'muamelesi yapıp, 'Gün Kralı arama günü. Kral kim?' diye nafile bir 'soru'nun peşine düşüyorsanız ve böylece kontrollü darbe iddiasına gerekçe teşkil edebilecek çıkarımlarda bulunuyorsanız, yaptığınız şeyin yanında 'kafa karıştırmak' fiili hafif kalır. Nihayetinde, 'Hukukçu diyor ki' başlığı altında, FETÖ’nün niçin terör örgütü sayılmayabileceğine ilişkin güya tespitlerde bulunan bir adamdan söz ediyoruz. Bence devam etsin alınganlıklara."