Abone Ol

Ahmet Hakanın Belediye Başkanları İçin Sözleri Gündem Oldu

CNN Türk'te Tarafsız Bölge programını yapan Ahmet Hakan, Hande Fırat'ın "Bulunan ara formül şu, cumhurbaşkanı uygun gördüğü bir tarihte iki büyükşehir belediye başkanını başkan yardımcısı olarak atayacak" açıklamasını yaptığı anlarda, "Seçilirse, seçilirse... Yani seçilirse değil mi yani, bir dakika Hande. Seçilirse..." düzeltmesi yaptı. Ahmet Hakan'ın sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Ahmet Hakanın Belediye Başkanları İçin Sözleri Gündem Oldu

CNN Türk'te Tarafsız Bölge programını yapan Ahmet Hakan, Hande Fırat'ın "Bulunan ara formül şu, cumhurbaşkanı uygun gördüğü bir tarihte iki büyükşehir belediye başkanını başkan yardımcısı olarak atayacak" açıklamasını yaptığı anlarda, "Seçilirse, seçilirse... Yani seçilirse değil mi yani, bir dakika Hande. Seçilirse..." düzeltmesi yaptı. Ahmet Hakan'ın sözleri sosyal medyada gündem oldu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 ay önce, 12 Şubat 2022'de önce 'Altılı Masa' olarak kurulan Millet İttifakı'nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edildi. 

6 liderin imza attığı ortak mutabakat metninde "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır." ifadeleri kullanıldı.

Ahmet Hakan, Hande Fırat'ın "Bulunan ara formül şu, cumhurbaşkanı uygun gördüğü bir tarihte iki büyükşehir belediye başkanını başkan yardımcısı olarak atayacak" açıklamasını yaptığı sırada araya girdi.

Fırat'ın açıklama yaptığı sırada panik olan Ahmet Hakan, "Seçilirse, seçilirse... Yani seçilirse değil mi yani, bir dakika Hande. Seçilirse..." diyerek düzeltme yaptı.

Hande Fırat ise, "Yav tabii ki" diyerek Ahmet Hakan'a yanıt verdi.