Abone Ol

Adnan Oktar'ın kediciğinden Akit TV'ye eşcinsellik suçlaması

Kamuoyunda “Adnan hoca” olarak bilinen Adnan Oktar tarikatıyla, Akit gazetesi arasındaki kavga giderek büyüyor.

Oktar'ın kediciğinden Akit TV'ye eşcinsellik suçlaması

Kamuoyunda “Adnan hoca” olarak bilinen Adnan Oktar tarikatıyla, Akit gazetesi arasındaki kavga belden aşağıya indi.

Akit TV spikerinin canlı yayında, Oktar'ı kastederek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticileri bu adama bir şey yapmayacak mısınız” deyip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmesi gündeme oturmuştu. Bunun üzerine Adnan Oktar, Akitçileri “homoseksüel” olmakla suçlamıştı. Akit'te yayınlanan haberlerde LGBTİ’yi temsil eden gökkuşağı renklerinin yer aldığını söyleyen Adnan Oktar, “Ya bir gün açın Kuran ayetlerini okuyun, bir kere de ‘fuhuş haramdır, şarap fabrikaları kapatılsın, rakı fabrikaları kapatılsın’ deyin” ifadelerini kullanmıştı.

Oktar'ın müritleriyle, Akitçilerin kavgası devam ederken, kavga başka bir boyuta taşındı.

"AKİT TV NASIL BİR OLUŞUM, DEVLET MUTLAKA İNCELESİN"

Oda TV'nin haberine göre Adnan Oktar’a en yakın “kediciklerden” olan Tülay Kumaşçı başta olmak üzere, Oktar taraftarları sosyal medyadan Akit'i "eşcinsellikle" itham etti. Oktar'ın müritleri, Akit TV spikeri Caner Karaer'e ait olduğu iddia edilen, kadın elbiseli pembe fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

Kumaşçı, kişisel sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, RTÜK'ü ve AKP'li isimleri etiketleyerek, "Akit TV nasıl bir oluşum, devlet mutlaka incelesin" yazılı bir fotoğraf paylaştı.