Abone Ol

Adnan Hoca'nın Çırağan'daki iftarına kimler katıldı?

A9 TV’nin Geleneksel A9 TV Ramazan İftarı, 850 kişilik bir davetli topluluğunun katılımıyla Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Onur konuğu Adnan Oktar’ın iftar salonuna girişinde konukların karşılaması dikkat çekiciydi.

Adnan Hoca'nın Çırağan'daki iftarına kimler katıldı?

İftar davetine, aralarında İsrail, Filistin, Ürdün, Paris ve Kuveyt’ten gelen politikacılar ve diplomatlar, Türk Hıristiyan ve Musevi cemaatlerinin değerli üyeleri, çeşitli Müslüman tarikatların temsilcileri, Şii, Alevi, Caferi ve Bektaşi cemaatlerinin üyeleri, Nur ve Süleymanlı grupları ve Menzil cemaatinin de temsilcileri katıldı.

Ayrıca tüm partilerden etkili isimler, üst düzey bürokratlar, farklı görüşleri temsil eden aydınlar, akademisyenler, sanatçılar, medya temsilcileri, doktorlar, hukukçular, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri de A9 TV iftarında bir araya geldiler.

Her yıl farklı kültürlerden, görüşlerden ve dinlerden toplulukları bir araya getiren geleneksel iftar davetinin bu yılki amacı karşılıklı sevgi, barış ve birlik mesajlarının verilmesiydi.

İftar sonrası Arapça ve Türkçe yapılan dua, bir Müslüman tarafından Museviler ve Hristiyanların iyiliği ve refahı için de dua edilmesi bir ilkti. Tüm salon İslam ahlakının dünyaya hakim olması, Hz Mehdi’nin ve Hz İsa Mesih’in zuhuru, barış, dostluk ve sevgi için hep birlikte dua etti.

A9 TV’nin bu muhteşem iftar daveti bir kez daha farklı inançlar, milletler ve ırklardan gelen insanların sevgi ve dostluk bağıyla ittifak edebileceklerini ve barışçıl ve güven dolu bir ortamda sevgi dolu dostluk bağları kurabileceğini en güzel şekilde göstermiş gösterdi.

Adnan Hoca'nın Çırağan'daki iftarına kimler katıldı? - Resim: 1

Engin Çağlar, Ayşe Mine, Meral Konrad, Sevim Egesoy, Reyhan Cansu, Aynur Güneş, Huri Sapan, Balık Ayhan, Rumelili Cüneyt, Çılgın Sedat, Gülbin Vardar, Meriç Erkan da Çırağan Sarayı’ndaki görkemli iftara teşrif edenler sanatçılardan birkaçıydı.