Abone Ol

Acun Ilıcalı açıkladı: Survivor'ın sezonluk maliyeti dudak uçuklattı

Televizyoncu Acun Ilıcalı, gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuk olarak, ekranlarda büyük ilgi gören Survivor yarışmasının maliyetini açıkladı. Ilıcalı, Survivor All Star 2024'ün hazırlıkları sürerken, programın maliyeti hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Acun Ilıcalı açıkladı: Survivor'ın sezonluk maliyeti dudak uçuklattı

Ilıcalı, programın zorlu yapısına ve uzun süresine dikkat çekerek, "Dünyadaki en zor Survivor’ı biz çekiyoruz. Süre uzun gibi duruyor ama Survivor sportif bir şov aslında. Bir futbol sezonu gibi düşünün. Futbol sezonu nasıl dokuz ay sürüyorsa, Survivor da altı ay sürüyor. Kendi sporumuzu yarattık diyebiliriz. Dünyada böyle bir Survivor uygulaması yok. Yarışmacıların haftalık erzak dışında yemekleri bile kendileri kazanması gerekiyor." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Survivor'ın maliyetine de vurgu yapan Ilıcalı, "Televizyonculuk açısından altı ay uzun bir süre gibi duruyor ama buna biraz Türkiye’nin televizyonculuk sistemi diyebiliriz. Diziler normalde 45-60 dakika, bizde 130 dakika. Asıl sebep ise Survivor’ın bir sezonluk maliyeti 12-13 milyon dolar. Korkunç bir maliyet var ortada." ifadelerini kullandı.