MedyaFaresi MedyaFaresi

Acıbadem'de hukuksuz tarikat yurduna direnen muhtarlığın tahliyesi istendi

İstanbul'un Acıbadem semtinde kaçak yurt inşaatına direnen muhtarlığa, yeni bir yer gösterilmeden Üsküdar belediyesi tarafından gönderilen tebligatta tahliyesi istendi.

Eklenme: 04 Şubat 2020 20:16 - Güncelleme: 04 Şubat 2020 20:55

Acıbadem’de AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’na verilen ve kaçak olmasına rağmen yapımına devam edilen inşaata karşı, Acıbadem sakinlerinin ve muhtarlığın verdiği mücadele sonrası Üsküdar Belediyesi zabıtaları tarafından getirilen yazıyla Acıbadem Muhtarlığı binasının tahliye edilmesi istedi.

Üsküdar Belediyesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü, muhtarlık binasının üç gün içerisinde boşaltılmasını talep etti. Resmi tebligatın henüz tebliğ edilmediği kararda, muhtarlık binasının park yapım alanında kaldığı gerekçe gösterilerek, “Üsküdar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 04.02.2020 tarih ve E 3277 sayılı yazısı gereği, Üsküdar ilçesi Acıbadem Mahallesi 1093 ada 28 parsel bitişiğinde bulunan yeşil alan terkinde Şehit Mete Sertbaş Parkı yapımına başlanacağı için söz konusu park yapım alanında kalan muhtarlık binasını üç (3) gün içerisinde nüfus ve eşyadan boşaltılması hususu tarafınıza imza mukabili tebliğ olunur” ifadeleri kullanıldı.

'TAHLİYEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ'

Acıbadem Muhtarı Semra Aydın'ın konuya ilişkin Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada, "Park yapımının planlanmasında muhtarlık binasıyla ilgili bazı söylentiler vardı ancak herhangi resmi bir görüşme yaşanmamıştı. Bugün zabıtalar tarafından getirilen karar yazısında yer gösterilmeden bize binamızı terk etmemizi söylüyorlar. Resmi tebligat henüz tebliğ edilmediği gibi yeni bir daire tutmamızı ve kira bedelini belirtmemiz de talep ediliyor. 1 yıldır ödeneğimizi vermeyen belediyenin kiramızı ödeyeceğini de beklemek gerçekçi olmaz. Biz binaımızı terk etmiyoruz" dedi.