Abone Ol

Acı haberi Nur Viral gözyaşları içinde duyurdu: Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti

Kadınlara yönelik sözleri ile gündeme gelen İlahiyatçı Yusuf Kavaklı, 78 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir sağlık problemleri nedeniyle tedavi gören ve bir süredir yoğun bakımda olan Kavaklı, hayatını kaybetti. Kavaklı'nın ölüm haberini birlikte program yaptığı sunucu Nur Viral canlı yayında ağlayarak duyurdu.

Acı haberi Nur Viral gözyaşları içinde duyurdu: Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti

Nur Viral, sosyal medyadan da yaptığı paylaşımda, "Çok acı bir haberle güne başladım. Çok kıymetli hocamız Yusuf Kavaklı vefat etti. Hepimizin başı sağ olsun. Rabbim kıymetli eşine ve sevdiklerine dayanma gücü versin" ifadelerini kullandı.

Emekli müftü Kavaklı geçen yıl Beyaz TV'de çıktığı "Hayatta Her Şey Var" programında televizyonda sunuculuk ve programcılık yapan kadınların “çırılçıplak” giyindiğini iddia etmişti. Sunucu Viral ise bu sözlere, “Kim çırılçıplak yayın yapıyor ya?” diye tepki göstermişti. Bunun ardından Kavaklı, "Bozacının şahidi şıracı" ifadelerini kullanmıştı.

Kanser tedavisi gören ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti. Kavaklı'nın vefatını, Hayatta Her Şey Var isimli televizyon programında birlikte yayın yaptığı Nur Viral gözyaşları içinde duyurdu.

Beyaz TV'de Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var programına sık sık konuk olan emekli Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı ile ilgili sevenlerini kahreden bir haber duyuruldu

Kansere yakalandığı bilinen Yusuf Kavaklı'nın vefatını sunucu Nur Viral, canlı yayında gözyaşları içinde duyurdu.

Kendisi için çok zor bir yayın olduğunu belirten Viral, şunları söyledi:

Bugün benim için çok zor bir yayın olacak. Yayıncılıkta böyle bir şey vardır aslında sevdiğin birini kaybettiğinde onun anonsunu, duyurusunu yapmak, bu duyguyla yayını sürdürmek çok zor bir durumdur. Bugün gerçekten herkesten çok özür diliyorum. Sevenleri olarak çok üzgünüz, Yusuf Kavaklı Hocamızı kaybettik. Ailesine, sevenlerine sabır diliyorum ve gerçekten hepinizden bugün dua istiyorum. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinde olsun. En çok sevdiği günde vefat etti, onun için cuma günleri çok özeldi. Hep derdi ki bugünü dolu dolu yaşamalıyız. Hep beraber onun için dua edelim gerçekten. Özür dilerim böyle açmak istemedim yayını ama tutamadım kendimi. Stüdyoya geldiğimden beri her yerde onun hayali var. Bizimle atışmaları, dinlediği ilahilere eşlik etmesi… Ölüm ani dünya fani. Hepimizin en sevdikleri bir gün göçüp gidiyor. Bilmemiz gereken tek şey sevdiklerimizin değerini bilip sıkı sıkı sarılmak…

Yusuf Kavaklı kimdir?

Yusuf Kavaklı, 1946 senesinde Sivas'ta dünyaya geldi.

İlkokulu doğduğu köyde okuyan Kavaklı, 1970 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden, 1974 senesinde de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

Çalışmaya ilk kez 24 Ağustos 1966 tarihinde Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de imam/hatip olarak başladı. 1982 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi.

1987 senesinde Türkiye'ye geri dönen Kavaklı, bir süre Silivri Merkez Vaizi olarak çalıştıktan sonra Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak tayin edildi ve bu görevini 14 sene sürdürdü.

2004 senesinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığı'na getirilen Kavaklı, 2011 senesinde emekli oldu.