Abone Ol

Abdurrahman Dilipak'dan Flaş Açıklama!

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, iktidar ve servet konusunda kendi mahallesine uyarılarda bulunduğu bugünkü yazısında Servet, "iktidar aklımıza ve imanımıza yön vermeye başlamış ise bu sonun başlangıcıdır, felakettir" ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak'dan Flaş Açıklama!

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, iktidar ve servet konusunda kendi mahallesine uyarılarda bulunduğu bugünkü yazısında “Hep daha fazlasını istiyoruz ama, bunlar hep dünyevi şeyler. Eğer aklımız ve imanımız, servet ve iktidarımıza yön veriyorsa, bunda sorun yok. Eğer değil de servetimiz ve iktidarımız aklımıza ve imanımıza yön vermeye başlamış ise bu sonun başlangıcıdır. Bu felaket demektir”  görüşünü dile getirdi.

Makam sahiplerinin mülkün sahibi olmadığını ifade eden Dilipak “Hani derler ya “Mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi”.  “Mahkeme kadı’ya mülk değildir”. Halkın malını, canını, namusunu, aklını, inancını, neslini korumakla mükelleftir” dedi.

Dilipak “Allah’tan korkun. Bakın Allah’ın dini ve O’nun şeriatı ile bir aile olmaya söz verip, sonra ona uymazsanız, Allah (cc) bugün olduğu gibi, hem de kendi iktidarınız döneminde, içimizdeki Pensilvanyalılar üzerinden, onların zaafları ile saptıkları yolda ellerine tutuşturulan İstanbul Sözleşmesi, Lanzarotte gibi Allah’ı, din’i, ahlak’ı ve biyolojik insan neslini tedavülden kaldırma iddiasındaki birilerinin tezgahladığı bir düzenle tedip eder bizi. “ düşüncesini dile getirdi.

Dilipak “Biz adil şahitler olacağız. Yine söyleyeceğim: Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı, zalim anne-babamız, dedemiz, ninemiz, amcamız, dayımız, teyzemiz, halamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa” dedi.