MedyaFaresi MedyaFaresi

Abdullah Gül: İnfaz indiriminden gazeteciler de yararlanmalı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’nin Meclis’e sunduğu infaz indiriminden nefret ve terör suçu işlememiş gazetecilerin de yararlanması gerektiğinin altını çizdi.

Eklenme: 02 Nisan 2020 17:37 - Güncelleme: 02 Nisan 2020 17:43

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’nin Meclis’e sunduğu infaz indirimi yasası taslağı hakkında konuştu.

Söz konusu indirimden nefret, terör ve şiddet suçu işlemeyen gazetecilerin de yararlanması gerektiğinin altını çizen Gül, bu konuda iktidar ve muhalefetin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

T 24’ten Murat Sabuncu’ya konuşan Gül şu ifadeleri kullandı:

 “Şu günlerde İnfaz Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemenin nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını ve basın çalışanlarını da kapsaması; içinden geçmekte olduğumuz zor zamanlarda toplumun eşitlik ve adalet duygularına hitap edeceği gibi ciddi bir ümit ve rahatlama sağlayacağı, birlik ve bütünlüğümüzü güçlendireceği, ülkemizin uluslararası imajına da olumlu katkılarda bulunacağını düşünüyorum.

Mevcut virüs tehdidinin en az acı ve zararla atlatılabilmesi bakımından düzenlemenin yalnız hükümlüleri değil tutukluları da kapsaması gerektiği açıktır.

Bu düzenlemeyi bir fırsat olarak görüyor, iktidar ve muhalefet tüm partilerin bu konuda yakın bir işbirliği ile çalışacaklarını ümit ediyorum.”