Abone Ol

ABD'nin DEAŞ-YPG oyununu Rusya deşifre etti!

Rusya, ABD destekli çoğunluğunu terör örgütü YPG'lilerin oluşturduğu DSG birlikleri DEAŞ'in kontrolündeki bölgelerden engelsiz bir şekilde geçtiğini gösteren görüntüler yayınladı.

ABD'nin DEAŞ-YPG oyununu Rusya deşifre etti!

Rusya Savunma Bakanlığı, DEAŞ militanlarının Deyrizor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.Rusya Savunma Bakanlığı, DEAŞ militanlarının Deyrizor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda ABD özel birliklerinin kullandığı Hummer marka zırhlı araçları net bir şekilde görülüyor.Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre Rusya Savunma Bakanlığı, Facebook sayfasından, DEAŞ militanlarının Deyrizor’un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilen fotoğraflarını paylaştı.

Paylaşımda, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG'nin omurgasını oluşturduğu ve ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri (DSG) birliklerinin Fırat nehrinin sol kıyısı üzerinden DEAŞ mevzilerinden herhangi bir engelle karşılaşmadan Deyrizor’a doğru ilerlediği aktarıldı.

Bakanlığın açıklamasında, "8-12 Eylül 2017 döneminde havadan çekilen fotoğraflarla DEAŞ birliklerinin mevzilendiği bölgelerde ABD özel kuvvetlerinin kullandığı çok sayıda Hummer zırhlı araçları tespit edildi" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca fotoğraflarda ABD özel kuvvetlerinin daha önce DEAŞ militanlarının bulunduğu bölgelere konuşlandığının net olarak görüldüğü, bu mevzilerin etraflarında çatışmaların veya koalisyonun hava saldırısının yapıldığına dair herhangi bir ize rastlanmadığı kaydedildi: "ABD kuvvetlerinin dayanak noktalarının DEAŞ’in şu anda mevzilendiği bölgelerde bulunuyor olmasına rağmen söz konusu noktaların korunduğuna dair herhangi bir emare yok. Bu durum, orada bulunan tüm ABD askerlerinin teröristlerin kontrolündeki bölgelerde kendilerini tamamen güvende hissettiklerini gösteriyor."

Milliyet