Abone Ol

ABD'de Bağımsızlık Günü Yürüyüşünde Silahlı Saldırı Yaşandı!

Son dakika haberi: ABD yeni bir silahlı saldırıyla sarsıldı. Illinois eyaletinde meydana gelen olayda Bağımsızlık Günü yürüyüşünde bir kişi silahıyla etrafındaki kişilere ateş açtı. ABD yerel medyası ölü sayısını 6, yaralı sayısını 24 olarak duyurdu.

ABD'de Bağımsızlık Günü Yürüyüşünde Silahlı Saldırı Yaşandı!

Son dakika: ABD’nin Illinois eyaletinde Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu bildirildi. İlk görüntülerin servis edilmesinin ardından bölgede yaşanan kaos gözler önüne serildi. ABD medyasına göre şu ana kadar ölü sayısı 6 ve yaralı sayısı 24 olarak duyuruldu.

PANİKLE KAÇIŞTILAR

ABD’nin Illinois eyaletinde yer alan Highland Park’taki Bağımsızlık Günü kutlamaları kana bulandı. Etkinliğin başlamasından yaklaşık 10 dakika sonra çok sayıda silah sesinin duyulması ile bölgede bulunanlar panikle kaçmaya başladı. Silah seslerinin ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yerel basın, ilk başta en az 3 kişinin silahla vurulduğunu belirtmişti, görgü tanıkları ise en az 20 el silah sesi duyduklarını iddia etmişti. Son bilgilere göre 6 kişi hayatını kaybederken 24 kişi de yaralandı.

"UZAK DURUN" ÇAĞRISI

Highland Park Belediye Başkanı Nancy Rotering, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Highland Park’taki Bağımsızlık Günü kutlamalarının iptal edildiğini duyurarak, “Highland Park polisi, Highland Park şehir merkezindeki bir olaya müdahale ediyor. Festival iptal edildi. Lütfen şehir merkezinden uzak durun” dedi.

"KAPILARINIZI AÇMAYIN"

Olayın terörle bağlantılı olup olmadığını araştıran ABD polisi yerel halka ,"Evde durun ve kapılarınızı kimseye açmayın" uyarısında bulundu. Silahlı saldırganı yakalamak için bölgede arama çalışmaları devam ediyor.

SALDIRIDA ÇATI DETAYI

Saldırganın henüz yakalanmadığını ifade eden Highland Park Polis Şefi Chris O’Neill, saldırganın 18-20 yaşlarında beyaz bir erkek olduğunu ve beyaz ya da mavi tişört giydiğini belirterek, zanlıyı yakalamak için çalışmaların devam ettiğini aktardı. Olay yerinde bir tüfek ele geçirildiğini açıklayan O’Neill, saldırının "tamamen rastgele" yapıldığını ve saldırganın bir çatıdan kalabalığa ateş ettiği üzerinde durduklarını aktardı.

Yaralıların kaldırıldığı hastanelere göre ise, toplam 31 kişinin tedavi altına alındığı ifade edildi. Öte yandan saldırının ardından Highland Park’ın yakınlarındaki Deerfield, Evanston ve Northbrook’ta da Bağımsızlık Günü kutlamaları iptal edildi.