MedyaFaresi MedyaFaresi

5 kilo balı 100 liraya satmıştı: Balcı Ekrem İncel gözaltına alındı

5 kilo balı 100 TL'ye sattığı reklamlarla tanınan Ekrem İncel, deposundan çıkan kaçak telefon, akıllı kol saati, zikir tespihleri ve sahte mesir macunları nedeniyle göz altına alındı.

Eklenme: 18 Eylül 2018 21:22 - Güncelleme: 18 Eylül 2018 23:29

İstanbul'da kurduğu çoğu lisanssız televizyon ve radyo kanallarından, ucuza pazarlama adı altında tele dolandırıcılık yapan ve daha önce 3 defa gözaltına alınıp serbest kalan "Bal Ekrem" lakaplı Ekrem İncel, bu sefer kaçak cep telefonu, zikir tespihleri, akıllı kol saatleri ve sahte mesir macunlarıyla yakalandı.

İncel'in Beylikdüzü'nde kendisine ait bir binaya yapılan baskında ise kaçak ürünleri koyduğu deponun  kapısında yazan isim oldu. İncel’in çağırdığı avukat O.G, deponun girişinde avukat eşi S.G’nin adını görünce neye uğradığını şaşırdı. O.G, “Eşimin adının burada ne eşi var” diyerek İncel’den şikayetçi oldu.

TELE SATIŞ YÖNTEMİYLE DOLANDIRICILIK

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak ve insan sağlığına zararlı ürünleri, "Tele pazarlama" yöntemiyle satan ve satış adı altında insanları dolandıran şebekelere yönelik olarak yaptığı çalışmalarda, Beylikdüzü'nde bir binayı sözde şirket merkezi olarak kullanan bir şebekeyi yakın takibe alıp bir süre teknik ve fiziki yöntemle izledi.

KAPICI VE GÖREVLİ ODALARI TV VE RADYO STÜDYOLARI ÇIKTI

Beylikdüzü Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde  bulunan rezidans görünümlü bir binaya baskın düzenledi. Girişte ruhsatsız bir emlakçı dükkanı bulunan binadaki  bir dairede her kapıda  kapılarında ‘Apartman yöneticisi’, ‘Kapıcı’, ‘Görevli’ ve ‘Avukatlık Bürosu’ yazan levhalar dikkat çekti.

Polis, Avukatlık Bürosu yazan oda dışındaki  odalarda, uydu üzerinden tele pazarlama yöntemiyle satış yapan radyo ve bir televizyon ana kumanda masası ve stüdyolarıyla karşılaştı.

DEPONUN KAPISINA AVUKAT LEVHASI

Odalardaki cihaz ve teçhizata el koyan ekipler, kapısında S.G adının yazıldığı avukatlık levhası bulunan odaya girişi sırasında ise ilginç bir olayla karşılaştı.

Baskın sırasında binada bulunan ve ekiplere eşlik eden Ekrem İncel,  polisin girmeye çalıştığı Avukat odasına giremeyeceğini söyleyerek baskın adresine sözde şirketlerinin Avukatı O.G.yi çağırdı. Avukat O.G.nin gelmesiyle ekiplerin açmaya çalıştığı odanın kapısının üzerinde Avukat olan eşi S.G.nin isminin yazıldığı gören Aavukat O.G. şaşkınlık geçirdi. Ekrem İncel’e dönerek "Bu levhayı buraya kim astı. Eşimin adının burada ne işi var"  diyerek, şikayetçi oldu. Avukat O.G.’nin nezaretinde girilen oda ise kaçak ve sahte ürün deposu çıktı.

1 MİLYON LİRA TUTARINDA SAHTE ÜRÜN

Depoda yapılan aramalarda piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira civarında kaçak ve faturasız 12 bin 500 adet cep telefonu, 12 bin 500 adet cep telefonu şarj cihazı, 12 bin 500 adet cep telefonu bataryası, 3 bin 544 adet arasında zikir tespihlerinin de bulunduğu şarjlı elektronik cihaz ile 500 adet akıllı kol saati ve 200 adet sahte mesir macunu ele geçirildi.

RADYO VE TV KANALLARININ SADECE BİRİ RUHSATLI

Operasyon kapsamında gözaltına alınıp emniyete götürülen ve dolandırıcılıktan 5 ayrı sabıkası bulunup, 2013 ve 2015 yıllarında, bal dahil değişik alanlarda çok sayıda sahte ürünü pazarlayıp satmadan gözaltına alındığı öğrenilen Ekrem İncel'in kendisine ait olduğu belirlenen rezidans görünümlü binada kurduğu televizyon ve radyo kanallarından ise sadece bir radyonun frekans ruhsatı bulunduğu, diğer radyo ve televizyon kanallarının ise ruhsatsız olup korsan yayın yaptıkları belirlendi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST

Kamuoyunun "Bal adam" olarak tanıdığı Ekrem İ. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.