Abone Ol

Nusaybin'de patlama ve silah sesleri... Tanklar top atışı yapıyor

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen Mardin’in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Tanklar, patlayıcı tuzaklı, hendek ve barikatlara yönelik top atışına başladı.

Nusaybin'de tanklar top atışı yapıyor!

Nusaybin'de, uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında, asker ve polis özel harekat timlerinin ortak düzenlediği operasyon devam ederken, Türkiye'nin Irak'a açılan kapısına giden tarihi İpek Yolu da araç trafiğine kapandı.
Öte yandan İpek Yolu ve Çağ Çağ Caddesi'nde konuşlanan tanklar, Abdulkadir Paşa, Dicle ve Yenişehir Mahalleleri'ndeki patlayıcı tuzaklı, hendek ve barikatlara yönelik top atışına başladı. Bu nedenle mahallelerden patlama sesleri duyuluyor.

Terör örgütü PKK mensuplarını ve kazdıkları hendekler ile kurdukları barikatları etkisiz hale getirmek amacıyla düzenlenen operasyonlarda vatandaşların zarar görmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin’de, dün gece saatlerinde başlayan çatışmalar şiddetlendi. İlçenin Fırat Mahallesi’nde yoğunlaştırılan operasyonlarda, güvenlik güçleri ile teröristler arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor. Silah ve patlama sesleriyle yankılanan ilçede, dumanlar yükseliyor.

ajanslar

Nusaybin'de patlama ve silah sesleri... Tanklar top atışı yapıyor - Resim: 1

Nusaybin'de patlama ve silah sesleri... Tanklar top atışı yapıyor - Resim: 2

Nusaybin'de patlama ve silah sesleri... Tanklar top atışı yapıyor - Resim: 3