Abone Ol

18 Yaşındaki Edanur, Tecavüzcüleri Serbest Bırakıldıktan Sonra İntihar Etti

30 Haziran'da iki kişinin tecavüzüne uğrayan Eda Nur Kaplan'ın (18), tecavüz eden iki kişinin serbest bırakılması haberinin ardından 7 Ağustos günü intihar ettiği belirtildi.

18 Yaşındaki Edanur, Tecavüzcüleri Serbest Bırakıldıktan Sonra İntihar Etti

İddiaya göre, 30 Haziran’da iki kişinin tecavüzüne uğrayan Eda Nur Kaplan adlı bir kız, tecavüz faillerinin serbest bırakılması sonucu ailesine bir veda mektubu bırakarak 7 Ağustos Cumartesi günü intihar etti.

Oda arkadaşı olduğu iddia edilen bir sosyal medya kullanıcının paylaştığı bilgilere göre, Eda Nur Kaplan’a 30 Temmuz’da Ankara’da 2 erkek cinsel saldırıda bulundu. Eda Nur, bu kişileri şikayet etti ancak erkekler hakkında bir yasal işlem başlatılmadı. Her ikisi de serbest bırakıldı.

18 Yaşındaki Edanur, Tecavüzcüleri Serbest Bırakıldıktan Sonra İntihar Etti - Resim: 1

Ailesine son sözleri

Eda Nur’un ailesine bıraktığı son mesaj ise şöyle oldu:

“Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı, hep içine attı ama o da çok birikti dayanamıyor artık hiç. Bir şeylerin güzel olacağına inancı kalmadı. Her gün canı acıyacağına 1 gün acısın deyip gidiyorum. Hakkını helal et.

Ömer’i, ablamı, Aleyna’yı, Almanya’yı çok seviyorum. Unutmayın beni, hakkımı yerde bırakmayın lütfen. Ben katlanamıyorum, dim dik duramıyorum, siz durun ama. Neyse hepinizi çok seviyorum. İyi bakın kendinize ben yapamadım ama siz hep güzel günleriniz için yaşatın”

18 Yaşındaki Edanur, Tecavüzcüleri Serbest Bırakıldıktan Sonra İntihar Etti - Resim: 2