Abone Ol

17 Yaşındaki Genç Babacan'a İsyan Etti: Bize Güzel Bir Gelecek Vaat Edin

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Balıkesir Ayvalık ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretleri sırasında 17 yaşında lise öğrencisi bir genç Babacan’a derdini anlattı.

17 Yaşındaki Genç Babacan'a İsyan Etti: Bize Güzel Bir Gelecek Vaat Edin

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Balıkesir Ayvalık ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretleri sırasında 17 yaşında lise öğrencisi bir genç Babacan’a derdini anlattı. Genç, “17 yaşındayım bu ülkede yaşıyorum ama yemin ederim ki bu ülkede yaşamak stresli. Öğrenciyim ama geleceğimden şüphe duyuyorum. Bize güzel bir gelecek vaat edin. Bu AK Parti’den bıktık” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Babacan’ın yanına gelen 17 yaşındaki lise öğrencisi bir genç, gelecek kaygısı yaşadığını belirterek şu sözlerle isyan etti:

"17 yaşındayım bu ülkede yaşıyorum ama yemin ederim ki bu ülkede yaşamak stresli. Öğrenciyim ama yemin ediyorum ki geleceğimden şüphe duyuyorum.

Gelecek sene üniversite sınavına gireceğim. Siyaset bilimi bölümünü istiyorum. Bize güzel bir gelecek vaat edin. Bu AK Parti'den bıktık Sayın Başkanım. Yemin ederim elim ayağım titriyor şu an.

Bir gün sınavı değiştiriyorlar, bir gün sistemi değiştiriyorlar biz bıktık artık. Benim babam annem emekçi insanlar. Benim babam boya işi yapıyor beni okutmaya çalışıyor babamın emeklerinin çöpe gitmesini istemiyorum."

Babacan, bu sözlerin üzerine, “Bu ülkenin düzelmesinin yolu yönetenlerin dürüst ve ehil olmasından geçiyor. Fırsat eşitliği ve hak edenin hak ettiğini alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Mardinli olduğunu söyleyen genç, “Ben Mardin Kızıltepeliyim. Bütün siyasetçilere söylüyorum: Diyarbakır'da ‘Slav û rêz' dersiniz ama sonra ‘Kürt dili pedagojik değil, eğitimine karşıyız' dersiniz. Lütfen Kürt halkına bakarken tek görüşten bakın. İyi bakıyorsanız iyi bakın” diye konuştu.

Bunun üzerine lise öğrencisinden DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatı’nın çalışmalarını da incelemesini isteyen Babacan, “Ayvalık teşkilatımızda da buradaki demografinin aynısı var” dedi.

Gencin “Gittiğiniz yolu çok beğeniyorum” demesi üzerine Babacan şunları söyledi:

“Bizde yüzde 20 gençlik kotası var. 30 yaş altı gençler her yönetim kademesinde temsil ediliyor. Sizler için çalışıyoruz. Ülkemiz kötü duruma düştüğü için, gençler umudunu yitirdiği için biz DEVA Partisi'ni kurduk.”