MedyaFaresi MedyaFaresi

1,3 Milyon TL'lik Kösem Sultan'dan ilk kare!

‘Kösem Sultan’ı Nurgül Yeşilçay’ın canlandıracağı ‘Muhteşem Yüzyıl’ bölüm başı 1 milyon 300 bin TL’ye FOX TV’ye transfer oldu.

Eklenme: 17 Ağustos 2016 08:51 - Güncelleme: 17 Ağustos 2016 09:35

4. Murat döneminin anlatılacağı “Muhteşem Yüzyıl” dizisi yeni sezonda Star TV’de olmayacak. FOX TV ile görüşmelere devam eden yapımcı Timur Savcı’nın yeni kanalından bölüm başına 1 milyon 300 bin TL alacağı iddia edildi.

Dizide “Kösem Sultan”ın 40’lı yaşlarını Nurgül Yeşilçay, oğlu 4. Murat’ı Metin Akdülger, diğer rolleri Burak Yamantürk, Caner Cindoruk ve Farah Zeynep Abdullah canlandıracak. TEM Stüdyoları yıkılacağı için dekorları Hadımköy’e taşınan ve bu nedenle çekimleri bayram sonrasına kalan dizinin yurt dışı satışlarından dolayı Fox’ta 39 bölüm yayın garantisi bulunuyor.

NURGÜL SARAYDA

Yeşilçay, Kösem Sultan rolü için hazırlıklarını sürdürüyor. Önceki gün sanat tarihçisi Deniz Esenmenli’nin sunumuyla Topkapı Sarayı’nı gezen Yeşilçay, “Bütün gün foto moto çekmeden, aklımıza bile gelmeden Topkapı Sarayı’nı gezdik ve ihtişam karşısında büyük tarihimizin önünde saygıyla eğildik. Ne mutlu bize ki böyle zengin bir tarihimiz var” dedi.

vatan