MedyaFaresi MedyaFaresi

13 bin metre yükseklikte THY uçağında doğdu

Türk Hava Yolları uçağında seyahat eden yolcunun kalkıştan bir saat sonra doğum sancıları başladı. Diaby Nafi adlı yolcu, kabin memurlarının yardımıyla bir kız bebek dünyaya getirdi.

Eklenme: 07 Nisan 2017 15:33 - Güncelleme: 07 Nisan 2017 16:32

Türk Hava Yolları'nın dün TK538 sefer sayılı Konakri(Gine)-Ouagadougou(Burkina Faso)- İstanbul uçağında seyahat eden Gine asıllı Fransa vatandaşı Diaby Nafi'nın uçak havalandıktan bir saat sonra Mali üzerinde doğum sancıları tuttu. Bunun üzerine yolcuya müdahale eden kabin memurları, doğumun başlaması üzerine hemen hazırlıklara başladı.

 
BEBEĞİN İSMİ KULAĞA OKUNDU
Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, "Denizli" adlı Boeing 737-900 tipi uçakta kabin ekipleri,bir kız bebek dünyaya getirdi. Kadiju adı verilen bebeğin ismi de havada bir yolcu tarafından kulağına okundu.

Uçak Burkina Faso'ya iniş yaparken sağlık ekipleri tarafından karşılanan ve hastaneye kaldırılan yolcunun ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Uçuş ekibi 13 bin metre yükseklikte doğan ve sağlıklı olduğu öğrenilen bebekle hatıra fotoğrafı çektirdi.

UÇAKTA DOĞAN ERKAN THY DE KABİN GÖREVLİSİ OLDU
Daha önce Türk Hava Yolları'nın uçağında da doğum olayı yaşandı.Türkiye hava sahasında veya Türk uçağında son 26 yılda 4 doğum olayı meydana geldi. En son 2016 eylül ayında Pegasus Havayolları'nın İstanbul-Stockholm seferini gerçekleştiren uçağında 30 yaşındaki Arap bir yolcu 10 bin metre yükseklikte doğum yapmıştı. Polonyalı, Alman, Türk ve Arap asıllı 4 kadın uçuş sırasında anne oldu. 1990 yılında THY'nin İzmir-Frankfurt seferini yapan uçakta doğan ve şu an 25 yaşında olan Erkan Geldi. THY'de kabin memuru olarak çalışıyor. Geldi ailesi, bebeğe uçağın kaptan pilotunun adı olan Erkan'ı koymuştu.