MedyaFaresi MedyaFaresi

1 milyon TL kredi alıp bankaya yatırıyorlar yıllık 75 bin TL kazanıyorlar

Vergi uzmanı Ozan Bingöl, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kredilerin pratikte nasıl kullanıldığına dair bir anekdotu açıkladı.

Eklenme: 16 Ocak 2019 19:52 - Güncelleme: 16 Ocak 2019 20:03

Vergi uzmanı Ozan Bingöl, Kredi Garanti Fonu'nun desteğiyle kamu bankalarından verilen kredilerin pratikte nasıl kullanıldığına dair bir anekdotu sosyal medyada takipçileriyle paylaştı.

Bingöl, düşük faizle 1 milyon TL'lik kredi çeken bir KOBİ sahibinin yıllık net kazancının 74 bin 500 TL olduğuna dikkat çekti. 

Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bingöl, "Az önce bankada şahit olduğum olay; Vatandaş bugün Ziraat Bankası'ndan aylık %1.54 faizli ve KGF garantili 1 milyon TL 'KOBİ değer kredisi' alıyor.

Aynı parayı başka özel bir bankaya mevduata yatırıyor ve bu işten yıllık net kazancı 74.550₺ oluyor. Şaka gibi!" dedi. Bingöl, takipçilerinden gelen yorumların üzerine de şunları söyledi:

"Değerli arkadaşlar burada asıl mesele vatandaşın ne kazandığından öte böyle bir imkanın diğer insanların (kul hakkı) hakkının gözetilmeksizin kullanabilmesi ve bunun doğal, olağan bir davranış haline gelebilmesi. Mesele, ahlaki erozyon!"