Abone Ol

Teröristi görmeden ateş etmiyorlar!

Sivil vatandaşların çatışmalardan zarar görmemesi için azami özen gösteren TSK ve emniyet unsurları, görmedikleri hedeflere asla ateş açmıyor.

Teröristi görmeden ateş etmiyorlar!

ŞIRNAK (AA) - Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet unsurlarının Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçelerinde terör örgütüne yönelik operasyonları sürüyor.

Polis ve asker birlikte ilk defa bu kadar büyük ölçekte bir harekat yürütürken şehitlere verilen önemin bir göstergesi olarak Silopi'deki operasyona "Şehit Polis Muhammet Onur", Cizre'deki operasyona "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demir" adı verildi.

2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin yönetimindeki operasyonda Cizre ve Silopi'de teröristlerle sık sık sıcak temas sağlanıyor.

Teröristi görmeden ateş etmiyorlar! - Resim: 1Güneydoğu'da SAS'lar devreye girdi!

Operasyon icrasında güvenlik güçlerinin ve bölgedeki sivil halkın can güvenliğine öncelik verilirken TSK ve emniyet unsurlarının kahramanca ve fedakarca gayretleri dikkat çekiyor. Güvenlik güçleri tüm bu çabalarına rağmen verilen mücadelenin kamuoyunda yeteri kadar yer almadığını belirterek sitem ediyor.

-Görmeden ateş edilmiyor-

Cizre'de çatışmanın olmadığı bir güne rastlamak neredeyse imkansız. İnsansız hava araçlarından alınan görüntülerle desteklenen operasyonda güvenlik güçleri terör örgütüne darbe vuruyor. Sivil vatandaşların çatışmalardan zarar görmemesi için azami özen gösteren TSK ve emniyet unsurları, görmedikleri hedeflere asla ateş açmıyor.

Hastaneye dahi roket atmaktan çekinmeyen teröristler ise okulları, inşaatı süren, kullanılmayan binaları karargah olarak kullanıyor.

-Gıda yardımı-

Operasyonların sürdüğü ilçelerin kaymakamlıkları ise halkın mağduriyet yaşamaması için çalışıyor. İlçelerde belirlenen marketler halkın alışveriş yapması için açılırken gıda paketleri de ev ev dolaşılarak dağıtılıyor.

Güvenlik güçleri, çatışma bölgelerine yakın evlerde oturan vatandaşları ise talep etmeleri durumunda zırhlı araçlarla evlerinden alarak güvenli bölgelere götürüyor.

Okula gidecekleri günü iple çekiyorlar

Teröristlerin barikat ve hendeklerle çevrelediği, sokaklara patlayıcılar döşediği ilçelerde en çok çocuklar mağdur oluyor. Yaşananlar nedeniyle sokağa çıkıp oyun oynama imkanı bulamayan çocuklar yeniden okula gidecekleri günü iple çekiyor.