Zerrin Özer: Türk erkeklerinin yarısı biseksüel, kızlar evlenince bakire olmalı

Şarkıcı Zerrin Özer çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Eklenme Tarihi: 31 Mart 2018

Oya Çınar / Posta -Türk Pop’u denince ilk akla gelen isimlerden Zerrin Özer 26 kilo verdi ve yeni single’ı ‘Beni Tanıma’ ile döndü. Tartışma yaratacak iddialarla karşınızda. Diyor ki:
Türk erkeklerinin yarısı biseksüel; toplum baskısından itiraf edemiyorlar. - Kız çocuğu evlenirken bakire olmalı. - Türkiye’de son derece özgür hissediyorum. - Ben devlet sanatçısıyım. TRT’de program da yaparım, Erdoğan’ı da severim. Kime ne!

Geçtiğimiz iki yıl ciddi sağlık sorunları yaşadınız. Şimdi nasılsınız?

Omuriliğimden iki yanlış ameliyat geçirdim ve uzun süre tekerlekli sandalyeye mahkum oldum. Şarkılarımı söyledim, işimi yaptım ama zordu. Şükür şimdi iyiyim. 26 kilo verdim.

Kilo verme uğraşınız bitmiyor. Zayıf olmak zorunda mısınız?

Kilo benim bitmeyen kompleksim, bunu itiraf ediyorum. Benim felsefeme göre insan iyi şarkı okuyorsa her türlü dinlenir. Ben bunun kanıtıyım. Ama albüm yapmak için görüştüğüm ilk kişi beni görünce, “Seni gören televizyonu kapatır. Kilo vermek zorundasın” demişti.

Ne kadar kötü bir cümle...

Fena bir laf! Yaşım henüz 15. Düşünebiliyor musun o travmayı. Gerçi bu anlayışa daha o yaşımda itiraz ettim. Hayır, sahnedeki kadın zayıf olmak zorunda değil! Ama ben kendimi kadın olarak güzel hissetmiyordum. Aynada gördüğüm Zerrin’i beğenmiyordum. Olağanüstü güzel vücutlu kadınlara hep gıpta ettim.

‘Beni Tanıma’ şarkısını yeniden yorumladınız. Neden bu şarkı?

Her sanatçının, “Ah şu şarkıyı ben de okusaydım” dediği şarkılar vardır. ‘Beni Tanıma’ benim için öyle bir şarkıydı. Bir Şehrazat şarkısı. Hep aklımdaydı, kısmet şimdiyeymiş.

FLÖRTÖZÜM AŞK KADINIYIM

İş dışında nasıl heyecanlar var hayatınızda? Aşk var mı?

Ben aşka inanmıyorum ki... Menfaatsiz hiçbir ilişkiye inanmıyorum. Geçmişte güzel ilişkilerim oldu ama sonunda bana bunu dedirttiler.

Uzun zamandır kimseyle anılmıyor adınız...

Her an bir erkeği ayartabilirim. Akrep burcuyum. Flörtözüm. Ama flörtlerim uzun sürer ve ilişkiye dönüşür.