YSK seçmen sandık sorgu ekranı açıldı

YSK seçmen sandık sorgu ekranı açıldı.

Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2017

internethaber.com / Nisan anayasa referandumu seçmen sandık sorgu ekranı secmen.ysk.gov.tr'de. Referandumda oy kullanacak olan seçmenler TC Kimlik Numarası ile secmen.ysk.gov.tr'den oy kullanacakları sandıkların yerleri ve numaralarını öğrenebilirler. YSK seçmen sandık sorgu ekranı kullanımı için son 1 hafta. İşte referandumda nerede oy kullanacağım sorusunun yanıtı için yapmanız gerekenler... Peki YSK sitesinden seçmen sandık sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız? İşte detaylar...

Yurt içi ve yurt dışındakilerin nerede oy kullanacağını görebilmeleri için ayrı linklere gitmeleri gerekiyor. Önce yurt içi seçmen sorgulama sistemi hakkında bilgi verelim. Aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak YSK'nın resmi sitesindeki yurt içi seçmen sorgulama ekranına ulaşacaksınız.

YSK sandık sorgulama ekranına girdiğinizde önünüze yukardaki gibi bir ekran gelecek. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve TC kimlik numarınızı yazdıktan sonra resim doğrulama kısmında gördüğünüz harf ve rakamları yazın. Ardından sorgula tuşuna basın. Nerede oy vereceğim sorunuzun yanıtı anında önünüze gelecek. Oy vereceğiniz yeri secmen.ysk.gov.tr/ysk adresinden olduğu gibi e-devletten de yapabiliyorsunuz.

Seçmenler sandık sorgulama işlemlerini 16 Nisan'a kadar bu adreslerden online yapabilecek. Yurt dışındaki seçmenler ise aşağıdaki resme tıklayarak yurt dışı seçmen sorgulama ekranına ulaşabilir. Buradan nerede oy vereceğim sorusunun yanıtını alabilir ve seçmen bilgi kağıdınızı da bastırabilirsiniz.