Youtube hesabı almak istediği dolandırıcının WhatsApp görüşmeleri şoke etti

15 bin aboneli bir YouTube hesabını satın almak için ödeme yaptığını iddia eden bir kullanıcı, dolandırıldığını fark edince işin peşine düştü. Sonrasında ortaya çıkan yazışmalar ise görenleri şoke etti.

Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2018

Her şey bu ilanla başladı. YouTube hesabı açmak yerine hazır takipçili bir YouTube hesabı satın almak isteyen bir kullanıcı, internetten ilanlara bakmaya başladı.

İçlerinden biri 150 TL karşılığında 15 bin aboneli bir YouTube hesabı satıyordu. Böyle bir fiyata elbette bu hesabın satışı mümkün değildi! Ancak kullanıcı, 150 TL'yi kayıp olarak düşünmeyip parasını riske atarak bu hesabı satın almak için YouTube hesabını sattığını iddia eden kişiyle internet üzerinden görüşmeye başladı.

Alıcı kişi, dolandırıcının Whatsapptan hesap bilgilerini alıp, EFT yaptı. Dolandırıcı ise, satın alınan YouTube hesabına bir kullanıcı adı ve şifreyi gönderdi; ancak hatalı şifre uyarısı karşısına çıkınca dolandırıldığını anladı. Whatsapp'tan durumu dolandırıcıya iletmek istediğinde ise Whatsapp'tan engellendiğini fark etti.

Daha sonra dolandırılan kişi, arkadaşının numarası üzerinden dolandırıcıya ulaştı. Bir dilekçe hazırlayıp korkutma amaçlı fotoğrafını çekip dolandırıcıya gönderdi.