Göğüslerime dokunup elini eteğimin altına soktu...

ABD'de 50'den fazla kadına cinsel taciz ve tecavüzle suçlanan Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'a bir suçlama da İtalyan model Ambra Battilana'dan geldi.

Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2017

ABD'de 50'den fazla kadına cinsel taciz ve tecavüzle suçlanan Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'a bir suçlama da İtalyan model Ambra Battilana'dan geldi. New Yorker'a konuşan Battilana, Weinstein'ın Nisan 2015'te göğüslerine dokunduğu, elini eteğinin altına götürdüğünü, bunun üzerine polise şikayette bulunduğunu söyledi.

Battilana, polisle koordinasyon içinde ses kaydı almak için telefon açtığında Weinstein'ın özür dileyip ''Hadi, odama gel'' dediğini aktardı.

Bunun üzerine polisle birlikte otele gittiklerini, dedektiflerin Weinstein'a suçüstü yapmak istediklerini, kendisinin korkudan odaya giremediğini, polislerin Weinstein'ı gözaltına aldığını anladığını anlattı. İtalyan model, avukatların kendisine sunduğu anlaşmayı kabul etmesiyle ünlü film yapımcısının kelepçelenip hapse atılmaktan kurtulduğunu söyledi

1 milyon dolar karşılığı 'kamuoyuna açıklama yapmama anlaşması' yaptığını, bu kapsamda Weinstein'a yönelttiği suçlamaların hiçbirinin aslında gerçekleşmediğinin altına imza attığını, ses kaydığını sildiğini, tüm e-posta hesaplarının ve elektronik cihazlarının şifrelerini teslim ettiğini söyleyen Battilana, ''Weinstein'ın avukatı ben sözleşmeyi imzalarken karşımda titriyordu. Durum bu kadar ciddiydi'' ifadelerini kullandı. İtalyan model, önce reddetmesine rağmen sonunda imzalamasını ''O zaman 22 yaşındayım. İngilizceyi iyi bilmiyordum. Sözleşmeyi tam anlamadım. Avukatım ailem için en iyisinin bu olduğunu ileri sürerek kabul etmemi tavsiye etti.