Yıldız Tilbe’den sert tepki: Sanki Vatikan’ı cami yapalım dedik..

"Ayasofya cami ibadete açılsın" sözüyle sosyal medyada gündem olan Yıldız Tilbe, gelen tepkiler üzerine cevap verdi. Tilbe, kendisine eleştirilerde bulunanlara, "Sanki 'Vatikan'ı camii yapalım' dedik" yanıtını vererek yeniden gündeme oturdu.

Eklenme Tarihi: 17 Mart 2019

Yıldız Tilbe, Yeni Zelanda'daki iki ayrı camiye yönelik yapılan saldırılara sert bir şekilde tepki göstererek, Ayasofya'nın ibadete açılması için tweetler atmıştı.

Müslüman kardeşlerimiz için rahmet dileyen ve Ayasofya'nın ibadete açılmasının önünde hiçbir engelin bulunmadığına dikkat çeken Tilbe'nin tweetleri, sosyal medyada olay oldu.

"Ayasofya'ya sahip çıkalım"
Attığı tweette "Fatih Sultan Mehmet boşuna mı cami yaptı orayı? Ayasofya'nın ibadete kapalı tutulması İstanbula sahip çıkamamaktır, sahibi olmayan yere göz diken çok olur, Ayasofya'ya sahip çıkalım" sözlerine yer vermişti.

"Ayasofya için izin mi alacağız?"
"Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan Mehmet'in vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız?