Yeşilçam'ın kötü kadını Suzan Avcı ödenmeyen senetlerden bikini yaptı

Yeşilçam'ın 'hafif ve kötü kadını' Suzan Avcı, kimi zaman aşıkları ayırdı, kimi zaman körpe kızları kötü yola düşürdü ama oyunculuğu her daim alkış topladı. İşte Suzan Avc'nın yaptığı protesto ve sıra dışı öyküsü...

Eklenme Tarihi: 21 Mart 2019

Şimdilerde 81 yaşında olan Yeşilçam'ın kötü kadın oyuncusu Suzan Avcı 1962 yılında 'Şehvet Uçurumları' oynadığı filim ile şöhret basamaklarını tek tek çıkmaya başladı. Bir çok filimde yer alan alan Avcı o dönemde senet olarak aldığı ücretleri ödenmeyince öyle bir yönteme başvurdu ki görenler şoke oldu. İşte Suzan Avcı'nın hafızalardan silinmeyen sıradışı hayat öyküsü.

Hepimiz Suzan Avcı'yı, Yeşilçam kuşağındaki siyah jartiyeri ve şeytani fikirleriyle tanıdık. 1937 yılında Bursa'da dünyaya gelen Avcı, babasını kaybettiğinde henüz 6 yaşındaydı. 3 çocuğuyla parasız ve kimsesiz kalan annesi, tekstil atölyelerinde çalışarak geçimini sağlamaya çalışıyordu.

9 yaşında arkadaşlarıyla gittiği 'Edison'un Hayatı' filmini izlerken oyuncu olmak istediğini fark etti ve bu istek, onun için adeta bir saplantıya dönüştü. Aynı zamanda dikiş nakış işlerinde de oldukça başarılıydı. Öyle ki bir dönem, annesini işten çıkararak, evi tek başına geçindirdi.

13 yaşındayken, Metin Erksan'ın yeni filminde oynatmak için 13-14 yaşlarında esmer bir kız aradığı ilanı gördü. O dönem esmer bir kız olduğu için ilana mektup yazdı ve birkaç gün içinde görüşmeye çağrıldı. Annesinin izni olduğu yalanını söyleyen güzel yıldız, film için uygun bulundu ancak annesi bir şekilde bu yalanı öğrenerek, Avcı'nın oyuncu olmasını engelledi.