Yeşilçam’ın en kötü adamları!

Sinemanın en önemli unsuru kötü adamlardır. Onlar olmadan iyi karakterleri görmemiz mümkün değildir. Türk sineması da bu işte diğer ülke sinemalarına göre çok önde. Özellikle 70’ler ve 80’lerdeki kötü adamları Milliyet'ten Selçuk Bulut derlemiş...

Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2019

Coşkun Göğen

Onu yıllarca 'Tecavüzcü Coşkun' olarak tanıdık. Pis gülüşü, onun kötü rollerin altından kolaylıkla kalkmasını sağladı. Genelde ana kötü olarak değil de kötü adamın yancısı olarak nam salmıştı.

Erol Taş

“Yeşilçam’ın en kötüsü” dediğimizde akla gelen ilk isim Erol Taş’tır. Kötü karakterleri o kadar iyi oynuyordu ki herkes onu gerçek hayatta da kötü sanıyordu. Ancak yumuşak kalbiyle nam salmış, “Yeşilçam’ın en yumuşak kalpli kötüsüydü”. Onu hep kötü kahkahasıyla anımsayacağız.

Bilal İnci

Tip olarak benzerliği ile yıllarca izleyenler tarafından Erol Taş ile karıştırılan Bilal İnci de en az Erol Taş kadar işini başarıyla yapıyordu.

Hikmet Taşdemir

En bilinen rolü Gaddar Kerim’di. Babasına bile iş koymuşlar onu bile temizlemişti. O derece kötü bir insanı canlandırmıştı. Ancak birçok filmde yine kötü rolünün altından başarıyla kalkmıştı.