Şükrü Avşar: Aslında Yılmaz Erdoğan da Organize İşler'in Netflix'e satılması kararından rahatsız

Yapımcı Şükrü Avşar, Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin vizyondayken Netflix'e satılmasıyla ilgili, "Bu karardan aslında Yılmaz Erdoğan ve BKM'nin de rahatsız olduğunu biliyorum. Filmin maliyeti çok yüksek olduğu için bir seferlik böyle bir karar aldığını söyledi bana Necati Akpınar" dedi.

Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2019

Yapımcı Şükrü Avşar, Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin henüz vizyondeyken Netflix'e satılması ile ilgili konuşarak, filmlerin vizyondayken dijital platformlarda gösterilmesinin sinemanın geleceğini tehlikeye düşürdüğüne dikkat çekti.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşan Avşar, benzer tekliflerin kendi filmlerine de geldiğini ancak asla kabul etmediğini belirtti. Özünde sinemacı olduğu için sinemaya zarar verecek bir karara asla imza atmayacağını söyledi.

Şükrü Avşar'ı sözlerinden satırbaşları şöyle:

"Filmlerin sinemada seyirci ile buluşurken dijital platformda gösterilmesi sinemanın çöküşüne sebep olur. Biz bunu 1980'lerde de yaşadık. O zaman videolar vardı, dijital platform yerine. Sinemayla birlikte videodan da izlenebiliyordu filmler.


İnsanlar sinemaya gitmek yerine filmleri evde videodan izliyorlardı. Seyirci elini, ayağını çekmişti sinemadan. Şimdi de para ve zaman ayırarak sinemaya giden seyirci 'Ben niye bu filmi sinemada izleyeyim ki! Nasıl olsa dijital platformda yayınlanacak' diye düşünerek sinemaya gitmemeye başlar. Sinemadan soğur seyirci. Bunu Türk sinemasına yapmamalıyız."

"Zaten video döneminde Türk sineması büyük bir çöküntü yaşamıştı.

Sinemamız uzun yıllar kendini toplayamadı.

Tam güçlendi ve iyi bir döneme girdik derken yine 1980'lere dönmeyelim."

"Avrupa'da veya Amerika'da film vizyondan kalktıktan en az dört ay sonra dijital platformlarda gösteriliyor."