Uyuşturucuyu tek başına yenen kadın Kristy Enrlich!

"Tek başınaysanız ve zorlanıyorsanız, lütfen her zaman değişebileceğinize inanın." Bu, Kristy Enrlich'in çarpıcı ve oldukça kişisel hikayesini yazdığı yazının sonuydu.

Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2016

"Tek başınaysanız ve zorlanıyorsanız, lütfen her zaman değişebileceğinize inanın." Bu, Kristy Enrlich'in çarpıcı ve oldukça kişisel hikayesini yazdığı yazının sonuydu. Kristy'nin metamfetamin kullanan bir uyuşturucu bağımlısından sağlıklı bir muhasebe öğrencisi ve anneye dönüşümünün hikayesi imgur blog sitesinde 400 binden fazla okundu. 31 yaşındaki Kristy, 10 yıldır uyuşturucudan uzak sürdürdüğü yaşamını tek başına yürüttüğü rehabilitasyon sürecinden fotoğraflar paylaşarak kutladı. Fotoğraflarla birlikte hikayesini de paylaşan Kristy artık "eski bağımlı" etiketini de kullanmayacağını söyledi. Kristy BBC Trending'e, "İnsanlar 'Bir kez bağımlı olan her zaman bağımlıdır' diyor ve anlıyorum. Bir zamanlar ben de öyle hissediyordum. Bu fikre çok kafa patlattım ve katılmıyorum. Ben tedavi olmuyorum, zaten iyileştim. Artık tamamen farklı bir insanım ve asla arkama bakmayacağım" dedi.

("Bu fotoğraf uyuşturucuyu bırakmadan 2 yıl önceydi. 45 kiloydum. Arkadaşlarımdan uyuşturucu için para çalıyordum, ailemden para çalıyordum. Yalan söylüyordum. Aldatıyordum. İyi insanların canını yaktım. Çok zor bir dönemdi." )

(Kristy Ehrlich uyuşturucuyu bırakmadan 6 ay önce) Ancak her zaman bu kadar pozitif değildi. Dünyada yaklaşık 20 milyon insanın kullandığı tahmin edilen metamafetamine yalnızca genç bir kızken başlamıştı. Kristy'i bu tehlikeli uyuşturucuya "çok kötü bir adam" diyerek tanımladığı yaşça kendinden büyük sevgilisi başlatmış. 21 yaşına geldiğinde 7 yıldır uyuşturucu kullanıyordu ama artık dönüm noktasına gelmişti: "Bir gün uyandım ve ağlayarak annemi aradım. Kendimi kaybettiğimi ve ne yapacağımı bilmediğimi söyledim. Annem açık açık 'Aynaya bak Kristy, neye dönüştüğüne bak ve neden o halde olduğunu göreceksin' dedi. O sabah aynaya baktım ve ağladım. Çok zayıftım. Çirkindim. Hiçbir şeydim. Sadece yer kaplıyordum.

Sonraki birkaç yıl uyuşturucudan temizlenerek geçti. İniş çıkışlı bir dönemdi. Üvey babasının da yardımıyla Kristy kendini bir hafta boyunca bir otel odasına kapattı. Bu ilk adımdı. İkincisi ise bir köpek sahiplenmek, Rockdog. Ehrlich daha sonra bir küçük sırt çantası hariç bütün eşyalarını verdiğini söylüyor. Sevgilisi ve köpeği Rockdog ile birlikte Amerika'yı otostop çekerek dolaşmaya karar vermişler. "Parmağımı kaldırıp ilk arabaya atladığım zaman dört haftadır ayıktım. İnanılmazdı. Çok güzeldi. Korkutucuydu. Mükemmeldi. Gezdik ve ormanda yaşayan, parklarda ve sokaklarda yaşayan insanlarla tanıştık. Çok ağladım ama kendime aşık oldum" diye anlatıyor o günleri.