Uyanış Büyük Selçuklu'da Ayrılıklar Peş Peşe

TRT 1'de Pazartesi günleri ekranlara gelen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, her geçen bölüm daha heyecan yaşatmaya devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2021

Dizinin dün ekranlara gelen 16. bölümünde yine büyük olaylar yaşandı. Bu yaşanan olayların ardından iki ismin diziden ayrıldığı görüldü.

Dizide senaryo gereği Bizanslıların tarafından yer alan ve Marcus'un sağ kolu Eynar, Ahmed Sencer tarafından öldürüldü. Böylelikle Fatih Yılmaz diziye veda etmiş oldu.

Nizamülmülk'ün öldürmek için onu zehirlemeye çalışan Firdevs'te diziye veda etti. Tacülmülk, son birkaç bölümdür sarayın en konuşulan ismi olan Firdevs'i öldürdü.

Faysal'ın kafilesini durdurup Rüstem'i yakalamaya çok yaklaşmış olan Sencer, Tapar tarafından engellenmiş, Rüstem'i yakalamaktan son anda alıkonulmuştu. Tapar ve Sencer saraya geldikleri vakit, Arslantaş, Rüstem'i saraya getirmeyi başarmıştı. Arslantaş, Rüstem'i nasıl yakalamıştır? Rüstem'in Şelemzar'dan çıkarmayı başardığı Sırlar Kitabı'nı ele geçirebilmiş midir? Altın kervanıyla Rüstem'i kaçıran Faysal'ın Batıni olduğu ortaya çıkacak mıdır? Öte yandan Terken'in Nizamülmülk'ü ve Seferiye'yi zehirlediğinden emin olan Elçin, Firdevs üzerinden Terken'e bir tuzak kurup zehri yapan büyücünün mekânını bulmuştu. Ne var ki; büyücüyü bulmayı umduğu yerde iki ceset vardı; büyücü ve Nizamülmülk'ün ilacına zehri karıştıran Esma'nın cesetleriydi bunlar. Terken tarafından bir tuzağa çekildiğini iş işten geçtikten sonra anlayan Elçin ne yapacaktır?