Ünlülerin kilo vermek için uyguladığı 9 garip yöntem

Ünlüler, bizim gibi sıradan insanlara hiç benzemiyor. Özellikle de Hollywood yıldızları... Örneğin bizler kilo vermek istediğimizde pazartesi diyete başlarız, bazen dayanamayıp salı bırakırız. Onların ise böyle bir şansı yok!

Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2018

Hayatlarının çoğunu, hayranlarının beklentilerini karşılamak için harcıyorlar, seyircileri onları nasıl görmek istiyorsa öyle olmak için uğraşıyorlar. Ünlülerin kilo vermek uğruna denedikleri acayip yöntemlerin listesini yaptık. Bazıları çok sağlıksız! Sakın siz denemeyin!

Molatik - Rüya Salik

Natalie Portman

Kendisine Oscar kazandıran 'Siyah Kuğu' (Black Swan) filminde balerini canlandırmak için 44 kilo olması gereken Natalie, ciddi bir diyete girdi. Bütün gün yediği tek şey yarım greyfurt, havuç ve bir avuç bademdi. Tabii sadece diyet yetmiyor. Bir de aşırı yoğun fitness programı var… Natalie anlatıyor: "Dans eğitimi çekimlerden 1 yıl önce günde 2 saatle başladı. 6 ay sonra günde 5 saat ve son 2 ayda günde 8 saatti. Günde 2 kilometreye yakın yüzüyordum. Disiplin iyiydi ama çok da can yaktı.”

Role hazırlanmak için 1 yılı aşkın süre boyunca Mary Helen Bowers denetiminde yoğun bir fitness programı uygulayan Natalie, bu program boyunca aynı zamanda bir vegan diyeti uyguladı (hayvansal hiçbir ürün tüketmeme, süt, yumurta dahil). Bu diyette canının bir şeyler çekmediğini söylese de, günlük 1200 kalorilik bir diyet yapmanın ve çok küçük porsiyonlar yemenin zor olduğunu inkar etmiyor.

Black Swan diyetinin tek amacı kilo vermek değil, aynı zamanda bir balerinin fiziğine de sahip olmaktı. Natalie Portman 1 yıl boyunca bir balerin vücudu ortaya çıkarmak için uğraştı. Kadınsı fiziğini korurken bir yandan da güçlü bir bedene sahip olması gerekiyordu. Geleneksel bale adımlarının da kullanıldığı bir egzersiz programını uygulayarak filmdeki vücuduna ulaştı.

Balerinler yıllarca çalıştıktan sonra işlerinde ustalaşabilirler ancak Natalie Portman’ın çok az zamanı vardı. Bu sebeple 2-3 kat daha fazla çalışması gerekiyordu. Haftanın 6 günü yaklaşık 6 saat çalıştı ve bu çalışmaları genellikle esneme, direnç egzersizleri, bale egzersizleri ve her gün yaklaşık 2 kilometre yüzmeden oluşuyordu.

Mary Helen Bowes tarafından özel olarak hazırlanan egzersiz programı sayesinde Natalie bir balerinin vücuduna sahip oldu ve filmdeki bale sahnelerinin yüzde 85’inde kendisi rol alabilecek kadar balede ustalaştı. Bu programdaki ana amaçlardan biri, Natalie’nin bileklerini, kollarını ve bacaklarını çok fazla kaslanıp kalınlaştırmadan daha kuvvetli hale getirmekti.

Beyonce

Beyonce, ‘Rüya Kızlar’ (Dreamgirls) filmindeki rolü uğruna 20 kilo vermek için yemek yemeyi reddetti. 2 hafta boyunca sadece limon suyu, biber ve akçaağaç şurubu ile su içti, bazen üzerine taze sebze ekledi. Sonuç şaşırtıcıydı! Ancak Beyonce aynı şeyi bir daha denemeye cesaret edemeyeceğini söylüyor. Beyonce’nin uyguladığı limonata diyeti, vücuttaki gereksiz ve zararlı maddelerin çok hızlı bir şekilde atılmasını ve dolayısıyla fazlalıktan kurtulan vücudun kilo vermesini amaçlıyor. Ancak her hızlı kilo verme yöntemi gibi bunun da sonucunda halsizlik, dermansızlık hissetmek kaçınılmaz.

Matthew McConaughey

En iyi oyuncu Oscar’ını almak öyle herkesin harcı değil! Matthew McConaughey kendisine bu ödülü kazandıran ‘Sınırsızlar Kulübü’ (Dallas Buyers Club) filmi için 4 ay boyunca son derece düşük kalorili bir diyet uyguladı ve bunun sonucunda 30 kilo verdi. Diyetin temeli çok fazla sıvı ve protein tüketimiydi. Fakat aktör en zor kısmının, psikolojik baskı olduğunu söylüyor.

Çekimler sırasında hamburger yemenin hayalini kuran Matthew, zayıfladıktan sonra eskisine göre enerjsinin yüzde 35 oranında azaldığını söyledi: “Belli bir kiloya ulaştıktan sonra vücudunuz duruma adapte oluyor. Kilo verdikçe biraz da ruhsal olarak temizleniyorsunuz. Ancak enerjim eskisine oranla yüzde 35 daha düşük.”