Yıldız Tilbe'den Yeni Zelanda katliamına flaş Ayasofya tepkisi

Dün Yeni Zelanda'da 2 camiye düzenlenen silahlı saldırı sonrası ünlü isimlerde sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirdi. İşte Ünlü isimlerin saldırı sonrası sosyal medya hesaplarından paylaştıkları o mesajlar...

Eklenme Tarihi: 16 Mart 2019

Yıldız Tilbe: Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiç bir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan'ın vasiyeti ve müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı, açılsın, izin mi alacağız. Valla bak büyük bir törenle açalım bütün ülkelerin büyükleri gelsin yemekler dağıtılsın, Kuran - ı Kerim okunsun çok güzel olur, bütün osmanlının ve gelmiş geçmiş bütün vatan şehitlerinin ruhu şad olur. Allah, Yeni Zelanda da şehit edilenlere rahmet eylesin. Hangi dinde olursa olsun bir insanın, en savunmasız anı dua ederkendir. Allah'ın evinde Allah'ın huzurunda dua anında saldıranlar hiç bir dine mensup olamazlar ve insan değillerdir.

ışın Karaca: Yeni Zelanda’da cuma namazı kılanlara yönelik saldırıda en az 40 kişi öldü.Bu nefret suçuna lanet olsun! Toplumları zehirleyen nefret söylemleri, ırkçılık, ayrımcılık ve kutuplaşmayı yayanlara da!!!

Arda Turan: Tüm dinlerde insan en kutsal varlıktır. Bu dünyayı güzelleştiren, yaşanır kılan insandır. Ama yine aynı insan, bazen bu dünyayı cehenneme de çevirebilir. Bazı acılar vardır ki; tüm insanlığın tek yumruk olup tepki vermesini gerektirir. Bugün de o acılardan birini yaşıyoruz. İbadet ederken, bir caninin kurşunlarına hedef olan insanların yasını tutuyoruz. Bu açık bir terör saldırısıdır ve dünyada hiçbir din bir terör saldırısına kılıf olarak kullanılamaz. Bu; senin, benim, onun acısı değil. Bu hepimizin acısı. O yüzden tüm dünya tek yumruk olup bu vahşete tepki göstermelidir. Acıları ayırt etmeye başlarsak, bir gün o acı gelir kapımıza dayanır. O yüzden nerede yaşanırsa yaşansın; teröre lanet olsun!

Behzat Uygur: Din, insan, vatan ve hiçbir değer tanımayan her türlü teröre,başındakilere ve bu eli kanlı Irkçı,faşist psikopat katillere karşı birlik olmamız lazım!