Ünlü Oyuncu Ece Hakim Harvard'dan Mezun Oldu!

Amerika'da yer alan Harvard Üniversitesi'ni kazanmasıyla Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılan Ece Hakim, mezun oldu.

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2021

Genç oyuncu Ece Hakim (22),2016 yılında Harvard Üniversitesi'ni tam burslu kazanmış ve eğitimi nedeniyle rol aldığı dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'dan ayrılmaya karar vermişti. Bitirme tezini veren Hakim, mezun olduğunu duyurdu.

"HARVARD HAYALİMDİ"

Psikoloji bölümü eğitimini tamamlayan oyuncu, "Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvard’a gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvard’dan mezun oldum!" diyerek müjdeli haberi sevenleriyle paylaştı. Hakim'e tebrik mesajları yağdı.

BİTİRME TEZİ KONUSU

Hakim, bitirme tezi hakkında ise, "Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

DİĞER ÜNLÜLERİN MEZUN OLDUĞU OKULLAR

KENAN DOĞULU

L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı. Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de Bilgi Üniversitesi'nde devam etti