Ünlü olma hayaliyle yarışmalara katılıp umduğunu bulamayan 12 isim

onedio - (meltoşka) Andy Warhol'un ünlü sözünü hatırlarsınız: "Herkes bir gün 15 dakikalığına meşhur olacak." İşte o ünlü olma sevdasıyla yola çıktıktan sonra hayatları kararan, umduğunu bulamayan bir dönemin popüler isimleri...

Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2019

1. Semra kaynana ile oğlu Ata Türk
Türk televizyon tarihine damga vuran yarışmalardan bir tanesi hiç şüphesiz ki 'Gelinim Olur musun?' idi. Bunda en büyük pay, o dönemki söyledikleriyle herkesin ağzını açık bırakan Semra kaynananındı. Oğlu Ata Türk ile birlikte gelin aramak üzere yarışmaya katılan Semra Yücel reyting rekorları kırmıştı ancak yarışmanın ardından şöhret de bitti elbette. Menajer olma hayaliyle Adana'ya giden Ata Türk bir otel odasında yüksek dozda uyuşturucu alarak hayata veda etti. Semra Yücel her ne kadar ekranlara çıkmaya devam ettiyse de hayatının en büyük pişmanlığını yaşadı.

2. Alkan Alp
'Benimle Dans Eder misin?' yarışmasıyla adını duyuran Alkan Alp beşinci kattan atlayarak yaşamına son verdi. Herhangi bir psikolojik sorununun olmadığı söylendi ancak belli ki şöhretin bedeli ağır oldu.

3. Hülya Yamanoğlu
Türkiye'yi sallayan yarışma 'Biri Bizi Gözetliyor'un ilk sezonuna katılan ve fenomen yarışmacı Melih'le yaşadığı aşkla gündeme gelen Hülya Yamanoğlu yarışmanın ardından pek çok işe girişti ancak umduğunu bulamadı. Farklı yarışmalara da katılan Hülya Yamanoğlu'nun ismi en son Barbie Operasyonu'na karıştı.

4. Caner Toygar
Gelin-kaynana yarışmaları deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Caner Toygar şöhretin bedelini en ağır ödeyenlerden biri oldu. Programda gelin adayı Tülin Koca ile kavgaları ve bir küs bir barışık halleri magazin gündeminde her daim ilgi gördü ancak yarışmanın ardından tabii ki umduğunu bulamadı. Katıldığı bir sabah programında kafasında bardak kırdı, güvenlik görevlilerinden dayak yedi, canlı yayında intihar edeceğini söyledi...