Ünlü isimden sert tepki: Reyting uğruna ekrana koydunuz

Sosyal medya hesabından paylaştığı papağana işkence videosu ile kan donduran, bir televizyon programının eski yarışmacısı Murat Özdemir, gözaltına alındı. Murat Özdemir'e ünlülerden de tepki yağdı.

Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2018

Hayvana işkenceye aralarında birçok isim tepki gösterdi ve Murat Özdemir'in cezalandırılmasını istedi.

Emre Kınay, "Bu zavallı hastayı aldınız-kiiii başka bir programda zaten sinyallerini vermişken o sinyaller reyting kokunca aldınız masterchef adında dünyanın en iyi mutfak showlarından birine koydunuz…(gerçekten hiç ihtiyacınız yok buna zaten en iyi sizsiniz buna gerek yok) Adam haftalarca "ben hastayım" diye bir bağırmadığı kaldı" dedi.

Tv8’de yayınlanan MasterChef yarışmasıyla ünlenen Murat Özdemir, kuşuna işkence yaptığı görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından gözaltına alındı.

Murat Özdemir'in gözaltına alınmasının ardından Ömür Gedik, Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ne gelerek basın mensuplarına açıklama yaptı. Özdemir'in tutuklanmasını talep eden Gedik, "Ciddi anlamda hasta ruhlu ve tedavi olması gereken ve uzun bir süre bence dışarı çıkmaması gereken bir insan. Papağan içeride, az önce yanındaydım. Yanına biri girdiğinde bile o kadar korkmuş. Nasıl işkence gördüğünü tahmin edersiniz. Şimdi veteriner bekleniyor. Biz de hayvanseverler olarak en azından veterinerin gelip kuşun durumunun iyi olduğunun sabitlenmesini istiyoruz" dedi. Tepkilerden bazıları şöyle: