Umur Talu'dan paydos

Editör, yönetici ve yazar olarak Türkiye'de gazeteciliğin saygın isimleri arasında yer alan Umur Talu , Habertürk'teki son yazısında "köşe yazarlığını" bıraktığını açıkladı.

Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2016

Gerekçe olarak "kendisinin, medyanın ve ülkenin sağlık sorunlarını" gösteren Talu, sıralamayı okurlarına bıraktığını vurguladı.

Aldığı karar için "Kimine göre gecikmiş, kimine göre erken" diyen Talu, "Gazetecilerin, yazanın, çizenin hedef alındığı, mahpus edildiği...

İnsanların hayatıyla, haysiyetiyle, hakikatiyle oynandığı bir dünyada, bizim sıradan dertlerin lafı bile olmaz" ifadesini kullandı. Talu'nun Habertürk'te "Paydos!" başlığıyla yayımlanan veda yazısının bir kısmı şöyle: Merhaba... Kimine göre gecikmiş, kimine göre erken bir duyurum olacak: Bugüne kadar yaptığım şekilde “köşe yazarlığı”nı bıraktım. (Gazetecilik elbet bırakılacak bir şey değil. İçine doğduğum için, hiç değilse kıyısında ölürüm muhtemelen!) Sebep: Benim sağlık sorunlarım, medyanın sağlık sorunları, ülkenin sağlık sorunları. Artık hangi sıralamaya itibar ederseniz!