Usta Oyuncu Uğur Yücel Acıların Kadını Bergen'in Tablosunu Çizdi

Son dönemde Kırmızı Oda ve Netflix'te yayınlanan Fatma dizisi ile gündeme gelen Uğur Yücel, pek çok izleyici tarafından merak konusu oldu.

Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2021

GERÇEK GÜNDEM- Uğur Yücel’e uzaktan baktığınızda ilk olarak çok yetenekli ve karizmatik bir oyuncu görürsünüz. Kariyerinde farklı rollere imza atarak içinde pek çok öyküyü bulabileceğiniz karakterlerin yaşam kaynağı. Uğur Yücel’in aklı, yeteneği ve büyüleyiciliği hepsini benzersiz ama daha önemlisi sahici kılıyor.

Gözlerinizi kısıp biraz daha yakından baktığınızda ise önemli bir yönetmeni olanca etkileyiciliği ile görmeniz kaçınılmaz. Bir kaleydoskop gibi oyunculuktan yönetmenliğe, müzisyenliğe, yazarlığa, ressamlığa ve daha bilmediğimiz alemlere geçip hepsinde farklı renkleri, biçimleri uyumla birleştiriyor. Ufak parmak hareketleri her defasında benzersiz bir manzara sunuyor.

Sanatçı, yaptığı işleri ‘kendi yapmamış’ gibi davranan ender isimlerden. Keşfetmenizi, anlamanızı ve keyif almanızı istiyor. Bir oyuncunun görevi rolüne ‘hayat vermek’ ve o bunu her seferinde sürprizlerle yapıyor. Rolüne hazırlanmak için fiziksel ve ruhsal olarak başka alemlere gidip onlara yerinde can suyu veriyor.

Ali Nazik türkü söylüyor, Ekrem kısık sesiyle gece alemlerinde dolanıyor, Necati hayatla arasındaki mesafeyi bir türlü kapatamıyor, Macit komik olmak için sakil olmak gerekmediğini gösteriyor. Daha pek çok rolünde bir önceki adamı unutturuyor. Sonra ismini söylediğiniz o karakterlerde yan yana geliyor. Hiçbiri birbirine benzemiyor. Onları bir arada tutan, Uğur Yücel’in büyüsü.