Türkiye'nin bikini modeli Deniz Eke

Bikini modeli Deniz Eke bu mesleğe nasıl başladığını ve kaslı bir vücuda sahip olmak için neler yapılması gerekenleri sıraladı...

Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016

Düşünün mankenlerden daha kusursuz hatları olsun. Bir sporcu düşünün manken kadar güzel gözüküyor olmasına rağmen güçlü ve fit olsun. Her iki konsepti vücudunda birleştiren Deniz Eke Türkiye’nin Bikini Modeli! Bir araya geldik ve sporculuğunun gereklikleri ve antrenmanlarından konuştuk.

Bikini modeli kimdir? Dünya’da ve Türkiye’de adı Bikini kategorisi olarak geçen branş, vücut geliştirmenin bir alt kategorisi. Hiçbir zaman en büyük kasa ulaşmanın öncelikli olmadığı, kadınlık hatlarını kaybetmememiz gereken ve fitness camiasında en çok revaçta olan kategori. İyi rekabetin olduğu hızla gelişen bir sektör.

Günde kaç saat antrenman yapıyorsun? Haftanın her günü mutlaka antrenman yaparım. Yarış zamanlarına göre tempom değişiyor. Yarışa yakın dönemlerde sabah 07.00’da kardiyo ile güne başlarım. Saat 13.00’da ağırlık antrenmanı yaparım.

Sadece ağırlık antrenmanı mı yapıyorsun? Podyumda daha estetik ve kıvrak görünmek için dans dersleri alıyorum ve pilates yapıyorum. Bunun yanında masaj yaptırmak ve saunaya girmek de bir sporcu için çok önemlidir.