Türkiye güzeli Itır Esen'den skandal 15 Temmuz tweeti

Yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in yeğeni Itır Esen, Miss Turkey 2017 Türkiye Güzeli seçilmişti. Ancak Itır Esen'in Türkiye Güzelliği sanılandan daha kısa sürdü...

Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017

Yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in yeğeni Itır Esen, Miss Turkey 2017 Türkiye Güzeli seçilmişti. Ancak Itır Esen'in Türkiye Güzelliği sanılandan daha kısa sürdü... Dün akşam Türkiye Güzeli olan Itır Esen en çok konuşulan isimler arasındaydı. Miss Turkey birincisi olduktan sonra ortaya 15 Temmuz ile ilgili attığı skandal tweetler çıkınca sosyal medya sallandı. Etkisi ise Türkiye Güzeli Itır Esen'in tacının geri alınmasına kadar gitti. Çünkü Miss Turkey 2017 Türkiye Güzeli Itır Esen'in tacı geri alındı. Itır Esen'in tacının geri alınmasının sebebi ne? İşte ayrıntılar.

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, Miss Turkey World güzeli seçilen Itır Esen’in tacını geri aldı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera Emek Sahnesi’nde dün gerçekleşen organizasyonda Miss Turkey World güzeli seçilen Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet’i inceleyen organizasyon yetkilileri, paylaşımın Esen tarafından yapıldığı kanaatine vardı.

Esen’in tacının geri alınacağını açıklayan Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı. Itır Esen’in tacının, 15 Temmuz ile ilgili çirkin bir paylaşımı nedeniyle alındığı öğrenildi.