TSK Rus yapımı 15 milyon dolarlık hava savunma sistemini SİHA ile imha etti

Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerimizin şehit olduğu saldırı sonrası TSK, 200'ü aşkın rejim hedefini ağır ateş altına aldı. Atışlar sonucu Rus yapımı 15 milyon dolarlık hava savunma sistemi Pantsir 1 imha edildi.

Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2020

Rusya destekli Esed rejiminin havadan ve karadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucu İdlib bölgesinde 33 kahraman Mehmetçiğimiz şehit oldu, 32 askerimiz yaralandı. Hain saldırı sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 200'ü aşkın rejim hedefini ağır ateş altına aldı.

RUS YAPIMI 2 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ VURULDU

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, saldırının ardından rejim hedeflerinin uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtaları ile ateş altına alındığını belirterek, "Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir BUK (SA-17), bir Pantsir S1 (SA-22) hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi" dedi.

VURULMA ANINA AİT GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın açıklamalarının ardından SİHA'ların rejim unsurlarına ait Rus yapımı 15 milyon dolarlık Pantsir S-1 hava savunma sistemini imha ettiği anların görüntüsü ortaya çıktı. Sistemin radarının aktif olduğu görülüyor.

KİMYASAL HARP TESİSİ DE VURULDU

Öte yandan TSK, Halep'in 13 kilometre güneyinde yer alan kimyasal harp tesisi ve diğer birçok hedefi imha etti. Ayrıca çok namlulu roketatarlar, yoğun bir şekilde rejim hedeflerini vuruyor.