Trump KGB'nin Devşirmesi Mi?

Daha önce de eski ABD Başkanları hakkında kitaplar yazan bir araştırmacı gazetecinin kaleme aldığı ve 26 Ocak'ta yayınlanan kitap, ilk günden bomba etkisi yarattı.

Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2021

Donald Trump, başkanlık koltuğunu Joe Biden'a devretti ancak hakkındaki iddialar bitmiyor. Daha önce de eski ABD Başkanları hakkında kitaplar yazan araştırmacı gazetecinin kaleme aldığı ve 26 Ocak'ta yayınlanan kitap, ilk günden bomba etkisi yarattı. Kitaba göre Trump, bundan 40 yıl önce defalarca iflastan kurtarıldı ve KGB tarafından devşirildi. İşte son dakika haberinin deprem yaratacak detayları...
Bu ilişki Kremlin'le ve sonunda Trump'ın memnun etmek için defalarca yolundan saptığı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le oldu.

Bunlar, araştırmacı gazeteci Craig Unger’in kaleme aldığı, genç ve kolay işlenebilir Trump’ın en az 40 yıl önce KGB tarafından devşirildiğini ve defalarca iflastan kurtarıldığını anlatan kitabın iddiaları.

26 Ocak'ta yayınlanan "American Kompromat" başlığıyla yayınlanan kitabın alt başlığı ise, "KGB Donald Trump'ı Nasıl Yetiştirdi ve Bununla Bağlantılı Seks, Açgözlülük, İktidar ve İhanet Hikâyeleri".

Kitabın başlığında kullanılan "kompromat" kelimesi ise, Rusya'da Josept Stalin döneminden kalma ve bir başkasına yönelik şantaj, itibarsızlaştırma ya da manipülasyon hedefiyle elde edilmiş yüz kızartıcı, uygunsuz, suçlayıcı bilgi anlamına geliyor.