Traktörler her gün bir can alıyor!

Çiftçilere büyük kolaylık sağlayan traktörler, dikkat edilmediğinde büyük tehlikeye neden oluyor. Öyle ki Türkiye'de son bir ayda hemen hemen her gün bir traktör kazası yaşanıyor ve aralarında çocuk sürücülerin de bulunduğu onlarca kişi, devrilen traktörün altında kalarak hayatını kaybediyor.

Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2019

Sözcü'den Murat Arar'ın haberine göre: Kurallar gereği traktör kullanmak için F sınıfı ehliyet sahibi olunması gerekiyor ancak ehliyeti olmayanlar da rahatça traktör kullanabiliyor. Ağırlık kısmı genelde arkada olan traktörler, rampalarda dikkat edilmediği zaman kolayca devrilebiliyor.

Türkiye’de son günlerde bu şekilde meydana gelen traktör kazalarıysa dikkat çekiyor. Son bir ay içerisinde ülkede hemen hemen her gün traktörlerin ters dönmesi sonucu birçok kişi hayatını kaybediyor. Ölenlerin arasında çocuk sürücülerin yer alması da dikkat çekiyor.

Türkiye’de 1 Temmuz 2019’dan bugüne kadar devrilen traktörlerin altında kalarak hayatını kaybeden kişi sayısı 35. Bu kazalarda onlarca kişi de yaralandı.

İşte DHA, İHA ve AA’da yer alan 27 günlük traktör kazaları;

27 TEMMUZ: Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde ters dönen traktör römorkun altında kalan sürücü, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

26 TEMMUZ: Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, kontrolden çıkıp yol kenarına devrilen traktörün sürücüsü Hüseyin Boztaş (41) kazayı yara almadan atlattı, oğlu Gürkan Boztaş (7) ise hayatını kaybetti.

25 TEMMUZ: Samsun’un Atakum ilçesinde, kontrolden çıkarak devrilen saman yüklü traktörün sürücüsü ağır yaralandı. Burdur’daysa, kullandığı traktörün şarampole devrilmesi sonucu traktörün altında kalan 15 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti.