Taylor Swift rekor kıran yeni şarkısı Me'yi hangi sevgilisine yazdı?

Eylül Kübra Uzun / Medyafaresi.com Özel Haber- Son şarkısı Me ile tıklanma rekoru kıran Taylor Swift'ten Benim Gibi Birini Bulamayacaksın göndermesi...

Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2019

Son zamanlarda aldığı kilolarla ve aşk hayatıyla sıkça gündemimizi meşgul eden Taylor Swift şimdi de çıkardığı yeni teklisi ile konuşuluyor. Taylor, Brandon Urie (Panic!) ile düet yaptığı “Me” şarkısını “Benliğinize sarılmak ve ona sahip çıkmak” olarak tanımlıyor. Aynı zamanda Swift şarkının klibinin yardımcı yönetmenliğini de kendisi üstlendi. Ve “Me” ilk 24 saatte 65.2 milyon kere tıklanarak, Ariana Grande’nin “Thank U, Next” şarkısının 55.4 milyonluk tıklanma rekorunu da geçti.

İşte, Taylor Swift'in o şarkısı;

Peki, bu yıl 30. yaşını kutlayacak Swift, nasıl onlarca ödüllü, dünya rekorları kıran instagram paylaşımları olan, bu kadar sadık hayran kitlesine sahip, müzik listelerinde üstün başarı gösteren ve pop kültürünü de etkileyen bir yıldız haline geldi?
Henüz 14 yaşındayken ailesi ile Pennsylvania’dan Nashville’e country müzik yapmak için taşındı ve 1 yıl sonra da bir müzik şirketi ile ilk anlaşmasını yaptı. 17 yaşındayken çıkardığı ilk albümü Billboard 200 listesinde 5.sıraya kadar yükseldi. Ama bu daha başlangıçtı tabii… Asıl patlamasını da 2 yıl sonra çıkardığı Fearless albümü ile elde etti. “Love Story” şarkısı 1 numaraya yerleşti ve sonrasında gelen şarkıları da oldukça başarılı oldu. Fearless, aynı zamanda Swift’e 4 Grammy ve bir de VMA ödülü kazandırdı. 2009 yılı için Taylor’un yılı oldu dersek abartmış olmayız.

2009’da ”You Belong With Me” şarkısı ile VMA’de “En İyi Müzik Klibi” ödülünü almak için teşekkür konuşmasını yapan Taylor’u, Kanye West’in bir anda sahneye fırlayarak bölmesi Taylor için bir dönüm noktası oldu. Kanye, mikrofonu Taylor’un elinden alarak aslında bu ödülü hak etmediğini, Beyonce’nin hak ettiğini söyleyerek o dönem Taylor’u en çok konuşulan isim haline getirdi diyebiliriz.

Sonrasında da Kanye ile arasında sular hiç durulmadı. Hatta Taylor’un Kanye ile savaşına Kim Kardashian da dahil olarak hep birlikte gündem olmaya devam ettiler. Kim’in annesi Kris Jenner’ın “Ailemizin beyni Kanye’dir, ona danışmadan adım atmayız!” açıklaması ve geçtiğimiz günlerde Keeping Up with the Kardashians’ın 16.sezonunun kreatif direktörlüğünü de Kanye’ye devretmesinden sonra, Taylor ile yaşadıkları bana Kanye tarafından planlanmış olabileceğini düşündürdü.