Taylor Swift ve Scooter Braun kavgasının tüm detayları ortaya çıktı

Müzik piyasası birkaç gündür Scooter Braun ve Taylor Swift'in kavgasını konuşuyor. Zira Braun, ünlü şarkıcının yazdığı sözler, albümler ve hatta ödüller de dahil olmak üzere her şeyi satın aldı. Swift ise yaşananları 'Zorbalık' olarak nitelendirdi. (SÖZCÜ - Hale Ceylan BARLAS)

Eklenme Tarihi: 03 Temmuz 2019

Taylor Swift, henüz 15 yaşındayken Big Machine Records şirketiyle anlaşıyor ve yıllar sonra başına gelebilceklerden habersiz sözleşmeyi okumadan, çocuk aklıyla imza atıyor. Kendi başına yazdığı Speak Now, 16 yaşında çıkardığı ve başarı elde ettiği Teardrops On My Guitar, en çok ödül alan Fearless ve yine 1989’dan bu yana en çok ön sipariş alan albümü Reputation hep Big Machine Records şirketinden piyasaya çıkıyor ve Taylor zaman içinde ödüllü albümlere imza atıyor.

Taylor Swift klip çekiminden bir kare…

Ünlü şarkıcı yıllar içinde dünyanın tanıdığı bir isim haline geliyor ve artık kendi yolunu çizip, şirketten ayrılmaya karar veriyor. Çünkü hayatını kurtarmak zorundaydı… Zira bağlı bulunduğu müzik şirketi, hisselerini satmaya karar vermişti. Taylor şayet bu şirkette kalmaya devam etseydi, her yeni albüm için imza attığında, şirketin sahibi Scott Borchetta, ona ait her şeyi de satacaktı… Sonunda seçimini yaptı ve yapımcı şirket ile yollarını ayırdı. Ne var ki yıllarca uzak durmaya çalıştığı menajer Scooter Braun’un şirketi satın alacağını asla tahmin edemedi…

Big Machine Records şirketinin sahibi Scott Borchetta

Şirket hisseleri satacağı için, Taylor o dönem kendi albüm hisselerini üzerine almak istedi. Ne var ki Scott buna karşı çıktı. Açıklama olarak da ‘Sen hisselerini alırsan bu şirketin çöküşü olur’ dedi. Dolayısıyla da ünlü şarkıcı da hisselerini almadan şirketten ayrılmış oldu. Menajer Scooter’ın şirket hisselerini satın almasıyla birlikte de Taylor’ın tüm albüm hakları Scooter Braun’a geçti.

Şirketin hisselerini satın alan Scooter Braun, ünlü şarkıcı Ariana Grande’nin de menajeri

İşte ne olduysa bu satıştan sonra oldu. Taylor Swift uzunca bir yazı yazdı ve duygularını takipçileriyle paylaştı. “Yıllarca kendi işime sahip olabilmek için büyük çaba harcadım. Bunun yerine sadece, yapımcı şirketim Big Machine Recors tarafından her yeni albüm çıkardığımda bir sonraki albümüm için kontrat imzalamaya hak kazanabildim. Bu şirketle yollarımı ayırdım çünkü bundan sonra her yeni albüm için imza attığımda, Scott Borchetta’nın albüm haklarını ve böylelikle beni, geleceğimi satacaktı. Geçmişimden ayrılmak için çok acımasız bir seçim yapmak zorunda kaldım” diyen Swift, o dönem kendi yatak odasının zeminine uzanıp yazdığı şarkıları, kurduğu hayalleri, stadyumlarda sahne almasını ve kazandığı paralarla da klip çektiğini anlattı.