Takvim Gazetesi'nin Erdoğan manşeti sosyal medyada gündem oldu

Almanya'nın çok satan dergilerinden Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın da aralarında bulunduğu 4 lideri Otokratların Devri temasıyla kapağa taşıdı. Hükümete yakınlığı ile bilinen Takvim gazetesi ise, Der Spiegel'in kapağını "Merkel'i değil Erdoğan'ı kapağa taşıdı" diye haber yaptı.

Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2018

Dergi kapağa, Erdoğan, Trump, Putin ve Cinping'i taşıdı.

Alman Der Spiegel Dergisi, "Otokratların devrinde yaşayan insanlar" başlığı ile ABD Başkanı Donald Trump'ı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i, Çin devlet başkanı Şi Cinping'i ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kapağa taşıdı.

Takvim Gazetesi ise 'Merkel'i değil Erdoğan'ı kapağa taşıdı' diyerek derginin kapağını haber yaptı.

Takvim gazetesi 'Kapak Oldu' başlığı ise manşete taşıdığı haberinde, derginin Erdoğan'ı yeni dünya düzeninin 4 lideri arasında gösterdiğini iddia etti. Takvim haberinde şu ifadeleri kullandı:

"Almanya’nın etkili dergisi Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeni dünya düzeni'nin 4 lideri arasında gösterdi. Almanya, terör sevdasına kapıldı. Aramızdaki 100 yıllık dostluğu bir kenara attı. Türk liderlerin gurbetçimizle buluşmasına karşı çıktı. Mitingleri yasakladı. Ama yine de halkın iradesine engel olamadı... Sandıktan 24 Haziran'da Erdoğan'ın çıkacağını tahmin eden Der Spiegel de Cumhurbaşkanı'nı, Trump, Putin ve Cinping ile kapağına taşıdı. "Yeni Dünya'yı işte bu liderler kuracak" yorumunu yaptı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise derginin kapağı için 'Elhamdülillah' yorumunu yaptı
Takvim gazetesinin haberine göre, Kocaeli'de düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, Der Spiegel dergisinin kapağı hakkında şu yorumu yaptı:

"Almanların bir dergisi var, kapağa 4 resim koymuş bir tanesi de benim. 'Dünyayı şekillendiren liderler' demiş. Elhamdülillah. Bu milletin evladı olarak bu hizmeti son nefesimize kadar devam ettireceğiz."